Canicross‚ bikering‚ scooter

Canicross je druh terénního sportu se psem, kdy jeden nebo i více psů napojen lanem s amortizérem na běžce-vůdce. Je populární zejména v Evropě. Je příbuzný zimním sportům jako skijöring a bikejöring.

Většinou se používá jen jeden pes, méně často pak dva (klade to větší nároky na ovladatelnost psů). Pes by měl zvládat základní povely - doleva, doprava, stůj a samozřejmě mít základní tažnou průpravu. Lano je opatřeno amortizérem, který tlumí nárazy a chrání páteř běžce i psa. Běžec je opásán speciálním sedákem, který přenáší sílu psa. Tenhle sport prověří po všech stránkách člověka i psa. Běžec a jeho čtyřnohý parťák, při něm zdolávají trasu o vzdálenosti tří až sedmi kilometrů. A vyhrávají jen ti nejrychlejší a nejvytrvalejší. Canicross se stává stále oblíbenějším sportem konečně i v Česku.

Koloběžka a pes - znáte pojem „Dogscootering“?

Volně přeloženo jedná se o koloběh neboli jízdu na koloběžce a „venčení“ psa. Oproti kolu je rychlost jízdy na koloběžce podobná rychlosti běžícího psa (platí pouze pokud nejste koloběžkovým Lancem Armstrongem a Váš pes není jeho denním televizním fanouškem). I případné nehody jsou zde méně bolestivé než ty bicyklové. Přece jenom jste na koloběžce blíže terénu, než když jedete na kole. Bezpečnost je navíc zajištěna pružným adaptérem a pružným vodítkem, které zmírní škubnutí v případě, kdy se pes prudce rozběhne nebo nečekaně změní směr svého běhu.

 
TOPlist