2018

9. 11. Veverské Knínice - Nosework zkoušky -  NW - Nz

Letos jsme tréninkům moc nedaly, Anička neměla čas, jarní Geokešingová hra taky nedopadla, ale i přes to jsem Mesi přihlásila znovu na chybějící zkoušku. Ona to umí, jen to ustát i na zkoušce. Tentokrát jsem nic nepokazila a tak v bleskových časech, malý terén 13 s a velký 15 s Mesi vzorky našla a označila. Tentokrát to bylo opravdu krásné, rychlé a přesné. Touto poslední zkouškou Z splnila podmínky pro udělení titulu Master of Nosevork - Z

Tím jsme pro letošek ukončily nosework a po novém roce se vrhneme na dotrénování na zkoušky jedničkové.

video zde

foto Libor Poslušný

8. 10. Veverské Knínice - Noseworkové zkoušky -  NW - Nz

Dnešní krásný den jsme si užily na zkouškách noseworku a tentokrát jsem od toho opravdu nic nečekala, a protože jsme dlouho netrénovaly, tak jsme šli potrénovat na zkoušku. wink Začínalo se malým terénem a přes počáteční stresík se Mesi chytla a krásně hledala a našla. Měla jsem velkou radost, že jsme konečně malý terén zdolaly i když z mé strany tam zase chyby byly a Mesince jsem to trochu zkomplikovala. Na velký terén jsem nastupovala s klidem, že to zvládáme v pohodě, ale chyba lávky, zase jsem Mesi dotlačila k falešnému značení. Prostě jsem měla špatný pocit a opět jí to pokazila. Ona si z toho ale nic nedělá a jednou to dáme, třeba za měsíc. devil

video zkoušky zde

10. 8. Webinář Jak na zahrabané vzorky

 

8. 8. Přelouč - Letní NW tréninky s Kristýnou

Protože jsme se v noseworku zasekly nějak na mrtvém bodě a chtěla jsem náhled z jiné starny, tak jsem využila domluvy s Jiřina Ertlová a vyrazily jsme na Letní NW trénink Kristýny Dostálkové a nechaly se okounout co děláme blbě. Takže po ranní návštěvě kadeřnice, dopolední návštěvě lékaře na rehabilitaci, kde mi začne kolotoč cvičení, jsem vyrazila na sever jako Kolombo.  Cestou jsme nabraly Jiřinku s Isulkou a hurá do Přelouče. Krátký, ale velmi přínosný trénink mě rozhodně pomohl v tom, co je špatně a dostaly jsme typy co s tím. Mesi byla úžasná, protože pracovala v prostředí okolo Penny Marketu v klidu a jako odměnu si přála podrbání od Kristýny. Máme na čem pracovat a jako doplnění se těšíme na pátek, na zahájení webináře právě s Kristýnou. :-)
Díky Jiřince za pohodový výlet a ani jsme nezmokly. 

25. 5. Hvozdec - Nosework zkoušky Brno a okolí -  NW - Nz

Tentokrát se nám opět nedařilo. První terén byl velký a tam to šlo super, nález za 0,16 s, ale opět se nám stal osudný malý terén, kde jsem Mesi v podtatě přiměla k falešnému označení. Tak to budeme zkoušet dál. Mesi na to má, ale na zkoušce to zatím neukázala.

video zkoušky není

 

30. 4. Pisárky - GEONW V.

S místy se blížíme do centra Brna, další keška je v lese nad Pisárkami, pod Červeným kopcem a nad Brněnským výstavištěm, koupalištěm Riviéra a řekou Svratkou. Bylo to na pohodu, hledání prvního vzorku nám ale zpestřil zajíc, který tam přeběhl přesně v čase a místě kdy jsem Mesi poslala hledat, vše ale dopadlo dobře, vzorek nalezen a zajíc se proběhl. :D

30. 4. Kohoutovice - GEONW IV.

Po měsíci jsme vyrazily na další místo. Opět jsme spojily dvě místa v jeden den. Napřed jsme vyrazily do Kohoutovic a hledaly v místech poblíž Dubu trojáku. Kešku jsme našli a pokračovaly dál.

Proč Dub troják? Protože leží na trojrozcestí – do Bosonoh, do Žebětína a do Kohoutovic. Obvod kmene dubu v prsní výšce je 375 cm, dosahuje výšky 23 m a jeho stáří se odhaduje na 220 let. Za památný strom byl dub vyhlášen v roce 1987. V roce 2008 došlo k poškození několika větví stromu, proto byl ošetřen a spadlá část byla ponechána na stanovišti okolo stromu jako cenný biotop pro řadu organismů.

26. 4. Veverské Knínice - Nosework zkoušky Brno a okolí -  NW - Dz, Nz

Dneska jsme si odskočily na zkoušky z Noseworku. Počasí na nás bylo hodné a bylo tak akorát. Mesi nastoupila na zkoušku NW - Nz (příroda) a NW - Dz (řady). První zkouška dopoledne nedopadla, chudince jsem při prvním terénu šlapala po vzorku, tak ho nemohla najít. Poučení pro příště, do malého terénu nelez.  Po přesunu jsme nastoupily na řady a ty Mesi bravurně zvládla. Má splněné tři základní zkoušky, tak ještě znovu dotáhnout tu přírodu. No a pokračujeme v tréninku na jedničky. Super den.

video nepovedené zkoušky NW - Nz (příroda) zde

video zkoušky NW - Dz (řady) zde

19. 4. Brno

Na posledním tréninku s Aničkou jsme potrénovaly na přírodu a docela to Mesi šlo. Protože nás čeká zkouška, tak ladíme ještě prostředí lesa, který nám dělá trošku problém.

video imitace zkoušky Nz zde

1. 4. Masarykův okruh - GEONW III.

Ještě ten samy den jsme vyrazily i na další místo. Zadání jsme dostaly na dvě místa zároveň, tak jsme to spojily. Místo se nacházelo poblíž Marykova okruhu. Tentokrát to byla jednoduchá keška, jen s jedním vzorkem. Krásně jsme si u hledání zrelaxovaly.

1. 4. Bukovany​ - GEONW II.

Druhé místo nás zavedlo do míst zaniklé obce Bukovany. Hledaly jsme postupně šest vzorků. Počáteční souřadnice jsme dostaly na začátku trasy a pak každý nález byly další souřadnice, až jsme se dostaly k samotné kešce. Mesi hledala hezky i Ennie si pak nějaké vzorky zkusila.

25. 3. Na Bučině - Památný buk - GEONW I.

Tak jsme zahájily jarní hru. První keška odlovena. trochu nás potrápila, neb jsem podcenila přípravu, ale nakonec jsme ji zvládly. holky si užily i procházku, takže fajn odpoledne.

18. 3. Brno - Nosework trénink (Discrimination) II.

Po včerejším akčnějším agi jsme si dneska daly intenzivku noseworku a zaměstnaly hlavičku. Zaměření bylo tentokrát na řady. Na plno už jsme zapojily oba pachy, skořici i pomeranč.. Mesi zvládla všechno skvěle, hledá spolehlivě a přesně a už se moc rozhodit nenechá. Moc jsme si odpoledne užily.

video z čuchání zde

Jsme přihlášené a moc se těšíme na Jarní GEONW - z lesa do Brna a zpět do lesa 20. 3. - 21.6. 2018

1. 2. Brno - První letošní trénink konečně. Čuchaly jsme pod střechou se zaměřením na řady. Ze začátku se musela Mesi srovnat, ale dostala se do toho a čuchala pěkně. Značení už má až na výjimky pěkné a ty problémové dořešíme. ;-)

Těšíme se na další sezónu.

TOPlist