2017

2. - 3. 9. Ostrava Komunikační lekce pro psy s Magdou Šimečkovu a Lenkou Blachovou

Další komunikačky byly tentokrát dvoudenní a opět byly holky spolu, Ennie jako pomocník se osvěčila i když občas v tom Mesi schválně namočí. :D Bylo hnusně, ale i tak jsme si celý víkend užily i s přespáním v autě. Je super sledovat jak spolu holky spolupracují. Většinou je to tedy ze strany Mesi, já mám Ennie a nebojím se ji použít, ale když to Ennie sama nestíhá, tak už i Mesi dokáže adekvátně pomoci. Proběhly tři kola, natočené mám bohužel jen první a poslední, na druhé kolo selhala technika, došla baterka. ;-)

Díky Magdě a Lence za velice přínosný víkend.

video zde

30. 7. Ostrava Komunikační lekce pro psy s Magdou Šimečkovu a Lenkou Blachovou

Tentokrát jsme se účastnily aktivně s Mesi a nakonec i s Ennie, jako parťačkou a bylo to super. Myslím, že to Mesi pomáhá hodně se v klidu rozmyslet a nepálit hned na slepo.

video zde

13. - 14. 5. Tetčice Komunikační lekce pro psy s Magdou Šimečkovu a Lenkou Blachovou

"Komunikační lekce pro psy aneb nejlépe vás naučí mluvit rodilý mluvčí."

Třebaže se psy dokážeme spoustu věcí natrénovat, měnit jejich chování a dokonce i emoce pořád jsme jen jiný druh: nevyceníme správně špičáky, zježením srsti říkáme jen to, že je nám zima, a ohledně vrtění ocasem... škoda slov :)
- nejlépe naučí naše psíky používat psovštinu zase jen jiný pes, a od toho jsou naše komunikační lekce pro psy
- vašemu psíkovi budeme vybírat komunikačního partnera tak, aby z lekce odcházel a cítil se lépe, že něco zvládnul
- čím více řízených a bezpečných lekcí v psovštině, tím lépe bude váš pes ovládat mezipsí komunikaci i v běžném životě.

 

25. 2. Ostrava - Cesta za sebevědomím a odvahou s Hankou a Magdou

Vyrazily jsme se zase vzdělávat v pozitivce a reakcích psa na různé situace. Tentokrát to bylo do Psí školy KOIRA a instruktorky byly Hanka Böhmová a Magda Šimečková.Těžko s Mesi hledáme figuranty na nacvičování situací a tak se snažím využít každý takový seminář. Opět jsem se utvrdila v tom, že naše cesta s Mesi je správná a i když bude dlouhá do cíle vede. ;-) Vyzkoušely jsme si spoustu her a Mesi fungovala skvěle, ještě musíme víc doladit dožadování se práce, ale děláme pokroky obě. :-)
 

 

1. 2. - 23. 4. TUTAS Games: Challenges!

Přihlásila jsem nás s Mesi do hry kde se učily nejen triky, ale různé jiné dovednosti podle okruhů.

OKRUH 1 – FYZICKÉ

OKRUH 2 – ŘETĚZCE

OKRUH 3 – ROZLIŠOVÁNÍ

OKRUH 4 – TESTOVÁNÍ, KONTROLA

OKRUH 5 – TRIKY

Nejépe nám šel okruh fyzický a rozlišování a nejméně řetězce. V prvním a třetím okruhu jsme se dostaly do duhého patra. Nácvik nám docela šel i když jsme na to měli méně prostoru než jsem předpokládala. Prvotní problém byl i to, že Mesi doma není zvyklá pracovat, jen odpočívat a tak jsme trochu se spoluprací bojovaly. Nakonec to ale šlo. Špatně jsem si zjistila konec hry a tak dva úkoly jsme nestihly docvičit. ;-) Byla to ale hlavně výzva a zábava na zimu a dlouhé zimní večery. Třeba se k některým cvikům vrátíme.

Přehled jednotlivých úkolů je zde.

TOPlist