2018

15. 12. Brno - Vánoční Brno -  agility závody

rozhodčí: Pupík Petr (CZ)

Máme za sebou poslední letošní závody. Moc jsme si je užily. Parkury Petě Pupíka byly úžasné jako vždy a fakt super výzvy, ale tentokrát to bylo 5:1 pro Petra. 😁 V jumpingu s Mesi jsem se bohužel trochu ztratila a pak už neměla Mesi dostatečně klidnou mysl na tyto akční parkury. S Ennie to na její poměry šlo, i když to umí i líp. ;-) Moc děkujeme Lištičkám za super závody.

Video Ennie zde

video Mesi zde

 

1. 12. Litovel - Mladeč - V. Agility Cup Nové Zámky

rozhodčí: Roháček, Pavol (SK)

Dnešek v Litovli byl super i když naše výkony jsou pořád ve fázi, že hledáme ztracenou formu.  Po pauze se ale už pomalu začínáme chytat.  Parkury Pavla Roháčka byly super, jen jsme je moc nedaly. Ennie třiktát vypadla ze slalomu a dvakrát skočila áčko, víckrát to nešlo.  Snaží se ale tak akorát a běhá se s ní teď dobře. Tak ještě za 14 dní poslední letošní závody. Mesi už se hormony po hárání vrací do normálu a už to bylo lepší než minulý týden. Tentokrát jsem měla ale více záseků já a Mesi aspoň hezké houpačky, tak snad už. 
Ostatní byly všichni šikovní a ceny jim patřičně vyplenily. 
Byl to super den.

video Mesi zde

video Ennie zde

24. 11. Horka nad Moravou - Agility raz, dva, tři – a to hned třikrát

rozhodčí: Podmolová, Jaroslava (CZ)

hospitace: Konečná Martina

Dneska jsem si zajely společně do Horky na zkoušky. Po dvou měsících na závodech, poprvé na písku. Mesi byla po pauze happy a by to čistý průstřel, ale jely jsme potrénovat houpačku a to se tak trochu povedlo. Ennie měla svůj dobrý den, první běh čistě, v duhém disk mým blbým vedením a ve třetím běhu jsem ji nezašlápla před slalomem, takže jen odmítnutí.  2x druhé místo a moc nedoběhlých týmů nám zajistilo druhé místo i v součtu, za nej borcem Čakem, ten dal zlatý hattrik. Parádní odpolední zájezd, tak zase za týden a už v plném složení všech čtyř manželek. 

17. 11. Rožnov pod Radhoštěm - II. listopadová intenzivka s Nikol Banotovou

Máme teď takové spíš odpočinkové období v agility, moc netrénujeme, ale tuhle intenzivku jsem si nenechala ujít. Vyrazily jsme do rožnovské haly poprvé. Nikol nám postavila záludný parkur a my jsme se s ním popraly a myslím, že nakonec úspěšně. Potrénovaly jsme samostatné slalomy a vůbe samostatnou práci a soustředěnína přesnost povelů. Obě jsme si to s Mesi užily.

27. 10. Nejdek - intenzivka s Luckou Kotáskovou

I další intenzivka s Luckou byla senzační. Poslední letošní venkovní intenzivka, díky za trpělivost Lucce i Šímovi. Počasí sice nebylo nejlepší, ale taky mohlo být hůř, takže to jsem taky spokojená. Mesi byla trošičku psychoušek, takže né vždy fungovalo vše jak jsem zvyklá, ale nakonec jsme vše doladily a jako vždy krásný parkur od Lucky o 37 překážkách jsme daly. Pohodový den s partičkou "manželek" byl zase super. Zítra jim budu držet pěsti, ať neprší více než dnes a já si budu užívat s Leonkou.

19. 10. Brno - intenzivka s Luckou Kotáskovou

Skvěle jsme si zaběhaly, Mesi byla super a já jí to moc nekazila

video celý parkur zde

22. - 23. 9. Přerov - Mistrovství České republiky agility

rozhodčí: Blank, Rene (DE)
                Grunder, Sascha (CH)

První den MČR byl luxusní. Mesinka je moje úžasňačka. Oba běhy byly z obou stan na pohodu v klidu, Mesi krásně vnímala. Jumpink byl o 100% důvěře, že toho Mesi dá spoustu sama a dala, čistý běh za družstvo a celkově třetí misto. V agility parádní běh, ale odskočená houpačka, ostatní taky po jedné chybce, kladina a tyčka a bylo to na čtvrté místo, celkově jsme skončily pátí. Chyběl malinký kousek štěstíčka, ale běhaly jsme jen ve třech, takže to byl super výsledek. Druhý den v Přerově se nám už tolik nedařil. V dopoledním jumpingu jednotlivců jsem Mesi diskla a v agility to ještě Mesi na zónách trochu neustála a skočila kladinu a houpačku a ještě jsme měli jednu odmítačku, jak jsem nestíhala. Celkově ale spokojenost, to se zase seběhá. Celý víkend nás proháněli na krásných parkurech, byla super atmosféra a super společnost. Díky ostatním holkám za společnost a podporu a za rok snad zase.

video sobota zde

video neděle zde

15. 9. Brno - Podzimní Robinsonáda

rozhodčí: Pánková, Lenka (CZ)

Dneska jsme si potrénovaly na závodech na Ostrově. Jako vždy parádní závody a suprové parkury od Lenky Pánkové, krásně nás prohnala. První běh jsem vůbec netušila jak jsem proběhla, protože Mesi běžela úplně první z celých závodů. Obě holky čistě, Mesi 1. místo, Ennie se svou rychlostí 7. místo. Zkouška byla pro Mesi trénink zón a Ennie pro radost. Mesinka krásně, houpačka teda nebyla úplně podle mích představ, ale na parkuru se mi to tak nezdálo, kladina super, pak jsme se ale diskly na poslední překážce.  Ennie čistě, 4. místo. Agility už byla Mesi rozhozená, napřed přeletěla áčko, pak ulítla po skoče znovu na áčko a pak nedobrzdila kladinu, tak jsem ji odnesla a Ennie opět čistě a 6. místo, postupovka 4.26  m/s. Mesi se pomalu vrací po pauze do pohody na závodech a Ennie mě neustále překvapuje, když se nechce zavděčit moc, tak běhá parádně. Pak jsme ještě po závodech poseděli u ostrovanského stolu.
Úžasný den, díky všem.

video Ennie zde

video Mesi zde

25. 8. Prostějov - Skok za skokem IX - rozloučení s létem

rozhodčí: Tieber, Wolfgang (AT)

Dneska skvělý zájezd z naší partičkou na závody do Prostějova. Tohle bývaly naše jedny z nejoblíbenějších letních závodů, než holky sérii v roce 2015 přerušily. Když vypsaly letos Skok za Skokem, tak jsem musela i když jen na jeden den a ještě volba rozhodčího prostě super. Takže jsme si před táborem ještě zazávodily. Běhala i Ennie, v první běhu to byla ještě ta Ennie s přemírou snahy a to nikdy nejde. Ve zkoušce ale hezký běh a dokonce i zapomněla sočit áčko, takže čistě, 3. místo. Poslední běh agility bylo áčko dvakrát, tak aspoň jednou si skočila, 6. místo. Mesi dneska nebyla ve své kůži a první běh byl divoký, ve zkoušce už to bylo lepší, ale hodně odskočená houpačka, takže odchod no a agi už byla relativně v klidu, ale opět houpačka nic moc, odchod nepomohl a jednou skočené áčko, dvě chyby, 7. místo. Takže od zítra na táboře aspoň máme co řešit. No a musíme se znovu po pauze seběhat, neladilo nám to. ;-) Díky holkám z Prostějova za pohodové závody a naší partičce „manželek“ za opět skvělou společnost, gratulace k vašim krásným umístěním a od zítra se s vámi těším na táboře.

video Mesi zde

video Ennie zde

19. 8. Suchdol nad Odrou - intenzivka s Luckou Kotáskovou

Dneska jsme si udělaly výlet do Suchdola za Luckou a Šimonkem. I když bylo horko moc jsme si to užily. Mesi sice na začátku nějak nechtěla točit a vůbec na to nějak kašlala, ale na konci tréninku jsme si všech 38 překážek zaběhly. Odměnou byla pak super koupačka. 

Díky holky, bylo to paráda, Lucka, Jana, Peťa společnost a Lucce a Šimonkovi za odtrénování.

video posledního běhu zde

12. 8. Brno - Dvojzkoušky na Ostrově

rozhodčí: Pánková, Lenka (CZ)

hospitace: Konečná Martina

Tak jsem po sedmi týdnech od držkopádu stanula na závodním parkuru. Vyjely jsme za humna to zkusit na zkoušky a ono to jde. Holky zkoušky nepotřebují, tak jsem původně běhat nechtěla, ale pak se mi to zdálo jako super test. Sice jsem byla trochu zmatená a napřed nějak nevěděla, kterou ruku nemůžu pořádně zvedat a neukazovala ani tou zdravou, pak se mi pletly povely, ale nebylo to tak hrozné. Ennie byla na závodech po třech měsících a byla to s ní zase sranda, ona nezklame. Holky se snažily obě a i v tom horku jsme to zvládly na pohodu, díky ostrovani za další pohodové závody.

video společné zde

2. 8. Brno - samo trénink

Tak už to zkoušíme pravidelně, takže zase po týdnu mezi agi překážkama. Na moje běhání to ještě není, ale lepší se to. Mesinka si tak trénuje zamostatnou práci, zónovky a jiné detaily. Tentokrát jsme to i zachytily na video, ať můžeme porovnat. ;-)

vieo zde

 

26. 7. Brno - samo trénink

Od mého úrazu uplynulo 32 dnů a my jsme vyrazily na gility. Mesi funguje na dálkové ovládání. Trénovaly jsem hlavně samostatnou práci, slovní povely na skočce, zónovky a vůbec pohyb po parkuru, když panička neběží a jen volá povely a nějak trochu ukazuje. Mesi byla úžasná, běhala vše s přehledem a udělal mi velkou radost. Za odměnu si pak pořádně zaplavala v jezírku.

23. - 24. 6. Martinice - Kvalifikační závody na MČR v agility

rozhodčí: de Rouck, Carl (BE)
                Rybář, Petr (CZ)
                Čištínová, Vladimíra (CZ)

Super víkend za námi. Mesi je moje úžasňačka, zaběhly jsme tři čisté běhy a jeden držkopád za víkend a kvalifikovaly jsme se na MČR ze čtvrtého místa. Sobota dva čisté běhy a 6. a 8. místo. Nedělní jumping 2. místo a agility zlomená pažní kost já, Mesi je v pořádku. Dáme si teď tedy pauzu a budeme se těšit na tábor na konci srpna.  Díky moc holkám za super servis, JanaLuciePetra a Vasek za první pomoc. Mám skvělé přátele. Všem ostatním díky za podporu, bude to dobré.

video sobota zde

neděle zde

9. - 10. 6. Přerov - Kvalifikační závody pro výběr reprezentace na EO, IMCA a MS

rozhodčí: Erdos, André (FR)
                Mikkilä, Sari (FI)
                Pánková, Lenka (CZ)
                Podmolová, Jaroslava (CZ)
                Vostrá, Veronika (CZ)

Skončil víkend na druhých kvalifikačkách na EO a MS a já jsem táák spokojená. Jsme jedni z těch co jeli na tyto kvalifikačky i když jsme se nikam kvalifikovat nechtěly, chtěly jsme si zaběhat na rozhodčích, co budou pískat EO a prostě si užít velké závody. Podařilo se mi to párkrát Mesi tolik nepokazit a kdybychom body sbíraly, tak jsme i nějaké nasbíraly.  Skončily jsme v celkovém pořadí eM týmů na desátém místě. Celkově jsme doběhly 8 běhů z 12 a to 7 čistě. V tuto sobotu 2x disk, jedno 4. místo. Agility, jsem jednou pokazila já, jednou to trochu nedala Mesi a jumping jsme uvařily parádně, jen jedno nedorozumění nás stálo čas a bednu.  Neděle dva čisté běhy a jeden disk, velká spokojenost. Víkend byl co do počasí masakr, vedro šílené, umělka rozpálená, ale ustály jsme to obě, i když teplo nemusíme ani jedna. Po závodech jsme ještě vyrazily na plavčo. Skvěle jsme si to užily. Díky spolubojovnicím za společnost, srandu a pohodu po celý víkend.

video sobota zde

neděle zde

 

2. - 3. 6. Rapotín - Miacis cup 2018

rozhodčí: Pupík Petr (CZ)

hospitace: Havlíček Karel

Další úžasný víkend za námi. S Mesinkou je běhání skvělé, navzájem si věříme a jde nám to, pokud to někde nepokazím, že něco ještě neodhadnu / nestihnu. Včera jumping A2/A3 nej čas, jedna laťka, zavazela jsem, první zkouška čistě 2. místo, druhá zkouška disk. Dnes první zkouška nej čas, jedna laťka, zavazela jsem,  druhá zkouška trénink houpačky, takže jsme se dostaly jen k trojce. Celý víkend v areálu Losinka byl zase další malá dovolená, večera jsme poseděli s ostatníma super lidičkami, parkury pánů Petra a Karla byly parádní, tak zase za rok. Ennie byla na víkendu na Nových Mlýnech. 

video zde

26. 5. Brno - Letní Robinsonáda -  agility závody

rozhodčí: Máčková, Jiřina (CZ)

Super den v Psí škole Na Ostrově na Letní Robinsonádě. S Ennie jsme teda neměly šťastný agi den, 3x disk a s Mesi to bylo střídavě. V agi jsem jí to mega pokazila svým výletem na parku kam jsem neměla a pak nestíhačka, jumping 1 jsme vyhrály a nominovaly se tak do finále, jumping 2 zase disk, ale plynulý a těžko poznatelný.  Ve finále jsme s Mesi skončily druhé. Parkury Jiřinky jsme si užily a pohodu na závodech taky. Ještě jsme poseděli do pozdního večera a daly si dobroty všeho druhu. Díky všem a příště zas.

video Ennie zde

video Mesi zde

18. 5. Roudnice nad Labem - Tréninkové zkoušky

rozhodčí: Bařinková Michaela (CZ)
                Maroušková Jitka (CZ)

V pátek odpoledne jsme využily možnosti tréninkových zkoušek a odběhly si dvaběhy. Oba parkury byly hezké a sedly nám. V agility zkoušce jsme běžely co šlo naplno a dala jsem důvěru Mesi na houpačce a utekla jí, ale neklaplo to. ;-) Taže běh z jednou chybou, ale moc hezký. Druhý běh byl zkouškový jumping a ten jsme zaběhly čistě, ale hlavně Mesi je úžasná, soustředěná a dělá přesně to co jí ukážu.

video zkoušek zde

19.- 20. 5. Roudnice nad Labem - Kvalifikační závody pro výběr reprezentace na EO, IMCA a MS

rozhodčí: Bařinková, Michaela (CZ)
                Celic, Lorenzo (IT)
                Máčková, Jiřina (CZ)
                Maroušková, Jitka (CZ)
                Roháček, Pavol (SK)
                Zolotnikova, Svetlana (EE)

Víkend na kvaldách byla jízda od pátku až do neděle. Zájezd se vydařil maximálně. Mesi byla skvělá od pátečních zkoušek až po nedělní poslední běh. Z šesti kvalifikačních běhů dala čtyři čisté, sice s né dobrými časy skrz moje chybky, ale Mesi byla parádní, jeden běh se skočenou kladinou a parádní sobotní agility  jsem Mesi bohužel diskla. Díky moc naší celé skupince za společnost, bylo to zase bezva, parádní parkury celého víkendu jsme si maximálně užily, všechny mi sedly a běhalo se mi dobře. Takže se těšíme na další zájezd do Přerova.

video sobota zde, neděle zde

28. - 29. 4. Skochovice - MR plemen belgický ovčák, šeltie, pudl, kokršpaněl, yorkshire terrier, malý kontinentální španěl, pyrenejský ovčák a mudi

rozhodčí: Boháčová, Alice (CZ)
                Grygar, Antonín (CZ)

Zhodnocení tohoto víkendu, setkání se spoustou známých, které tak často nevidíme. Celý víkend jsme si užily, krásné počasí, teda mohlo být menší teplo, ale u řeky se to dalo zvládnout, super prostředí, dobré jídlo, prostě paráda. Běhání s Mesi bylo ve znamení spadených latěk, protože panička zavazela. Mesi je úžasná, pozorná a snaží se mi vždy vyhovět, má to se mnou těžké. Doběhly jsme všechny běhy a nakonec si tedy vyběhala druhé místo mezi mudíky a odnesla si titul 1. VÍCEMISTRA v plemeni Mudi. 

video zde

14. - 15. 4. Luhačovice - Kvalifikační závody na MČR v agility

rozhodčí: Boháčová, Alice (CZ)
                Rybář, Petr (CZ)
                Vostrá, Veronika (CZ)

Co napsat k proběhlému víkendu, že byl rozhodně jedinečný a ve skvělé společnosti jsme si ho užily, Jak napsala Janča, luxusně a do mrtě! Vše začalo už v sobotu v 5:30 ráno, kdy jsem při nabírání Lucky pojala podezření, že asi výkoňáky nejsou tam kde mají být, ale už tehdy jsem se asi vnitřně rozhodla, že si víkend užiju jinak, nechtělo se mi pro ně vracet. Po pohodové cestě, kdy jsme se smály od začátku do konce, jsem si v Luhačovicích potvrdila domněnku, že taštička s psími doklady zůstala doma v tašce, takže jsem se nemohla dostavit na prezenci a tím pádem se mi otevřela nová možnost strávit kvalifikačky jen jako řidič, fanda a kameraman. Celý den jsem si užila s holkama, koukala s nima na parkury a pak sledovala týmy při běhu a stihla jsem jich spoustu. Po závodním dnu jsme podnikly malou vycházku a užily si to tak i moje psí holky. Druhý den jsem jela už s tím, že se opět chopím svých sobotních rolí. I neděle byla luxusní, plná smíchu a pohody. Holkám se i zadařilo zaběhnout výzvy rozhodčích. Po cestě domů nás ještě překvapila né úplně příjemná událost, kdy mi došla v autě nafta, protože ukazatel přestal fungovat a bylo jí tam prostě míň, než jsem předpokládala. Blbé je, že nafťák, i když naftu dolejete, protože zaběhnete na benzinku, nechytne jen tak, neb se zavzdušní sání. Naštěstí jsme skončily na skvělém místě, kde bylo místo pro bezpečné odstavení auta. Napřed jsem jen konzultovala se synem telefonicky, jestli se nepodaří auto přesvědčit bez jeho pomoci, ale ukázalo se, že bude muset dorazit. Holky si zavolaly odvozy a čekaly jsme. Vše se nakonec podařilo a v 22:00 jsem byla doma. Víkend byl prostě neuvěřitelný a už se těším na další zájezd. 

 

7. - 8. 4. Milovice u Kroměříže - Milovice cup a Mistrovství ČR PRT, JRT a BRT

rozhodčí: Máčková, Jiřina (CZ)

Shrnutí tohoto víkendu, jedním slovem báječný. Celý víkend jsme strávily na úžasných závodech v Milovicích a skvělých parkúrech Jiřinky Máčkové, která zvládla kvůli písečné bouři přizpůsobit parkury místo zkoušky na hru bez skoček. Holky běhaly celý víkend skvěle a kazila jsem jim to zase jen já. Sobota jumping Ennie čistě 4. místo, Mesi jsem bohužel diskla, špatně zvolený handling, hlavně že jsem říkala, že to tak s ní jít nemůžu, že to nedáme a pak tam tak vlezu.  Zkouška obě holky čistě, Mesi 1. místo, Ennie 4. místo. Běh družstva jsme si moc užily, ale bohužel jsem to všem pokazila, když jsem se v úseku s Ennie ztratila a poslala ji na skočku špatně, běžela jsem s oběma v jednom družstvu a popletla si tratě, ostatní to zvládly skvěle, ale skončily jsme až čtvrtí. Vynahradily jsme si to ale ve dvojicích, duo EnČa, Ennie a Čako zaběhli oba čistě, ale Mesi a Máňa taky a byly samo rychlejší, takže mudinky byly první a Ennie s Čakem druzí. V neděli jsme zahájily ještě klasickým agility, Ennie čistě 2. místo a Mesi jsem zavazela, tak spadla tyčka, tak sice nejrychlejší čas, ale až 5. místo. Pak už se kvůli velkému větru improvizovalo a místo zkoušek se běžela hra zkouška, podle výkonnosti, ale parkur bez skoček. Obě holky měly odmítačku, ale Mesi třetí a Ennie čtvrtá a tak v součtu to bylo druhé a třetí místo. No a závěrečná tuneliáda, Ennie tenhle druh běhu nemá ráda a u pátého tunelu už jí to bylo divné a přemýšlela, proč dělá tunel pořád dokola a odmítala do něho jít. Mesi to naopak baví, ale jednou jsem se pozdě otočila a ona přeběhla, tak měla taky odmítačku. Jinak jsme si to moc užily, celý víkend se náš zájezd skvěle bavil až do závěrečných zádrhelů s autem, dojely jsme ale nakonec dobře. Už se moc těšíme na další ročník.

video sobota Ennie zde, Mesi zde

video neděle Ennie zde, Mesi zde

30. - 31. 3. Nejdek - Velikonoční intenzivka s Luckou Kotáskovou - agility intenzivka

Velikonoční, sváteční pátek a sobotu jsme strávily v Nejdku na intenzivce s Luckou Kotáskovou. Oba dny jsme ladily technické prvky v parkurech, které byly ještě k tomu běhavé. Páteční měl 36 překážek a sobotní 37. Rozfázované nám to docela šlo, zkoušely jsme různé vedení a poměřovaly časy, co komu sedne více. Na konci tréninku byla rychlá smrt, snaha o zaběhnutí celého parkuru v kuse. Ani po čtyřech pokusech se nepodařilo, když jsem to nepokazila já, tak Mesi řešila už vyšlapaný slalom. Dál jsme to nepokoušely, byla už pak únava a lepší by to nebylo. Jinak Mesi běhala úžasně.

I sobota byla super, jako vždy a díky moc Lucce za trpělivost. Parkur byl pro mě náročnější na výdrž a při závěrečné rychlé smrti se to ukázalo. Napřed jsme teda řešily kladinu, kterou jsem celý den pouštěla rychle, a na konci už nebyly nervy to ustát, takže pár oprav a pak jsem prostě u třicáté překážky už nemohla. Mesi se to snažila zachránit, ale do konce už jsme nedošly. Vyzkoušela jsem si ale stihnout věci co jsem myslela, že nestihnu a běhalo se nám úžasně. Tak zase za půl roku, snad.

video celého běhu z pátku zde a ze soboty zde

24. 3. Opava - seriál agility intenzivek s Barčou Sajdokovou - agility intenzivka

Tak jsme si dneska trochu zaagilitily. Opět to vázlo na uvedení teorie do praxe a mé koncentrací na handling. Jeden prvek jsme musely i vzdát, trochu jsme se tam pak zacyklily. Jinak moc fajn pohodová intenzivka.

17. 3. Brno - Zimní Brno III

rozhodčí: Máčková, Jiřina (CZ)

Dneska jsem si to móóóc užila. Po měsíci na závodech, už se těším až to bude častěji. Ta moje mudinka to má se mnou ale těžké. Ranní jumping jsem ty svoje chyby ještě zachránila jen z časovou ztrátou, to ve zkoušce už jsem takové štěstí neměla a v agility sice nejrychlejší čas, ale mou vinou tyčka. Mesinka běhala úžasně, chudinka dělá přesně to co ukážu a občas neukážu, nebo se motám jak špína v kýblu, ale pracuji na sobě.  Mám ale strach, že do nekonečna zrychlovat nemůžu. Jo a parkury Jiřinky byly přesně můj šálek kávy. :-)

 video zde

24. 2. Opava - seriál agility intenzivek s Barčou Sajdokovou - agility intenzivka

I druhou ze seriálu tří intenzivek máme za sebou. Skvěle jsme si zaběhaly, poladily nějaké drobnosti co nám nejdou. Počasí venku bylo krušné, velká zima, chumelenice a vítr, ale v hale nám bylo fajn.

17. 2. Mikulov - Podpálavská drkotačka

rozhodčí: Svobodová Eva (CZ)

Na Drkotačce jsme si to užily. Ennie po dvou měsících na závodech a dva čisté běhy, zkouška se nepovedla. Mesi super, krom zkoušky, kterou jsme neustály taky dva čisté běhy, první a třetí místo, celkově nej fena závodů. Závody pod vedení Jumpingdogs jsou vždycky skvělé, krásné ceny a nakonec to byl skvělý nápad jet, i když ráno při vstávání jsem si to nemyslela.

video Ennie zde

video Mesi zde

3. - 4. 2.  Pezinok - Lord of the Winter IV. 2017/2018

rozhodčí: Beitl, Alexander (DE)
                Roháček, Pavol (SK)

Sobota v Pezinku. Na ranní jumping se mi Mesi nepodařilo dostatečně zklidnit, takže vystartovala dřív a pak jsme se ani nechytly. Na agi už to bylo lepší a i když jsem si nemyslela, že parkur zvládneme, tak jsme ho daly čistě a bylo z toho třetí místo, no a na zkoušku jsem si vybrala špatné vedení, takže jsem nás diskla. Doufám, že se na zítra vyspíme do pohody a už se těšíme na záludné parkury. Z neděle si odnáším pocit své neschopnost. První start jsme ještě neustály, ale po návratu na start po disku na třetí překážce jsme běžely obstojně až do mé další chyby před koncem, protože prostě nestíhám. Opět nastalo to že Mesi na závodech přidá oproti tréninku a já pak nedám načasování. Druhý běh už byl start v pohodě, ale celou dobu běhu jsem byla všude pozdě. Takže další práce je jasná. Víkend jsme si užily, Mesi mi už odpustila a těšíme se na další trénink. Já ji prostě miluji tu mou mudinku bláznivou.

video zde

27. 1. Opava - seriál agility intenzivek s Barčou Sajdokovou - agility intenzivka

První ze seriálu tří intenzivek máme za sebou. Trénink zaměřený na rozhýbání po zimní pauze, posilování, skokovou gymnastiku a celkově práce na nasvalení a koordinaci. Kromě posilování jsme dělaly na skočkách točení, outy, atd. v různých situacích. Problaly jsme svoje slabiny a zkusíme na nich cíleně zapracovat. Do příště budeme plnit domácí úkoly. ;-)

 

20. - 21. 1. Plástovice - Víkendovka s Alicí Boháčovou - agility intenzivka

Máme za sebou další úžasný víkend, tentokrát v Jižních Čechách, na intenzivce s Alicí. Oba dva dny jsem si užila s přáteli a trénink byl jako vždy skvělý. V sobotu dopoledne malá procházka a pak hurá na trénink. Sobotní parkur byl pohodový, i když prověřil fyzičku, 26 překážek a délka přes 200m byla znát. Na neděli nám Alice postavila parkur použitý na závodech a byly tam pěkné záludnosti, ale postavily jsme se k tomu čelem a více, méně zdolaly. Mesi běhá úžasně a teď už je to na mém přesném vedení. Běhat v hlubokém písku je pro nás, zhýčkané umělkou, změna, ale Mesi s tím neměla sebemenší problém, jen moje akcelerace nebyla, jak jsem zvyklá. Celkově velká spokojenost a rok se zase těšíme.

video zde

6. - 7. 1.  Pezinok - Lord of the Winter III. 2017/2018

rozhodčí: Matej Čuček (SL)
               
Hajnala, Roman (SK)

První závody letošního roku byly na Slovensku. Vyrazily jsme na třetí díl zimního seriálu. Tentokrát jen s Mesi a to úplně. Ennie zůstala doma s mladými a užívala si odpočinek a vycházky. Moc jsem se těšila a zároveň nevěděla jak bude tentokrát Mesi v hale běhat. Při první návštěvě na podzim to nebylo nic moc. Sobotu jsme si moc užily. S výkony Mesinky maximální spokojenost, se sebou už méně. Oproti říjnu běhala naprosto v pohodě. Jumping super běh, jen jsem se trochu zapomněla kam to vede a dis, no a agility bylo takové zapeklité a bohužel dvě odmítačky ze špatných informací. Ve zkoušce jsme se diskly hned několikrát. Opět nám byla osudná rozliška tunel - áčko. Doufám, že už to brzo pokoříme, byla to škoda. Na neděli jsme se asi špatně probraly a v ranním jumpingu jsme si vůbec nerozuměli a i přes opravy jsme se nechytly, tak jsem to naše trápení ukončila předčasně. V agility už byla Mesi skoro zpět, ale neustála houpačku, tak jsme opravovaly a pak už mně to rozhodilo a špatně jsem jí navedla na tunel a zmátla před áčkem, jinak už reagovala pěkně a dělala, co jsem jí ukázala. Celkově už byla Mesi v hale ale v pohodě, tak věřím, že až tam budeme za měsíc po třetí, tak už to bude úplně super.

video Mesi zde

Těšíme se na další sezónu.

TOPlist