2014

2014

 

4. 12. Brno - besedoseminář JAK NAUČIT pod vedením Františka Šusty

11. 12. Brno - besedoseminář JAK ODNAUČIT pod vedením Františka Šusty

7. 12. Brno - Vánoční Brno  - agility závody

30. 11. Horka nad Moravou - Agility 1, 2, 3 - agility závody

23. 11. Těšánky - Listopadové dvojzkoušky agility v Těšánkách

17. 11. Mokré Lazce - intenzivka s Barčou Sajdokovou

Celý den jsme si užily, poslední intenzivka venku.

15. 11. Mikulov - Ledový Jump II - neoficiální agility závody

8. a 9. 11. Horka nad Moravou - agility závody

Další víkend na závodech agility.

1. 11. Olomouc - Podzimní Psí Hrátky

Super sobota na  závodech agility

25. 10. Zbraslav - klubová výstava

Vyrazily jsme opět na výstavu, tentokrát to byla klubovka. Na výstavě se nám sice nedařilo, ale o to více jsme si užily společnost přátel a hru mudíků.

18. - 19. 10. Brno - Podzimní Brno - agility závody

Užily jsme si krásný podzimní víkend na agi závodech.

16. 10. Brno - Bystrc - canicross - závod Cestou necestou

První malé canicrossové zavody jsme úspěšně zvládly. smiley yes

 

11. - 12. 10 České Budějovice - Budějckej xtreme - turnaj flyball

Po velkých peripetiích jsme nakonec na turnaj vyjely a myslím, že ostudu neudělaly.

5. 10. Petrov nad Desnou - Agi(ne)DISkotéka - neoficiální závody agility

Skvělé závody, dobrá organizace, bezva parta, prostě prima neděle.

4. 10. Brno - intenzivka s Terkou Královou, skvěle jsme si užily a opět se snad zdokonalily.

 

28. 9. Vranov - trénink coursingu

Obě holky si náramně užily.yes

13. 9. Nejdek - Burčákcup II - neoficiální agility závody

Blátivé neoficiálky které jsme si užily.

4. 9. - 2. 10. Ořešín - Scooter - Zapřaháme psa ke koloběžce

Zkoušíme jezdit s koloběžkou surprise

Ennie má 6. narozeniny.

7. 9. 2014

Ennie oslavila své šesté narozeniny ve zdraví, šťastná a spokojená, asi by si přála dělat víc coursing a flyball, sporty, které má nejraději. V agility se také snaží i když tam jí její povaha brání běhat naplno. Doufám, že i nadále bude sportovat v plné síle a dělat nám radost.

29. - 31. 8. Heroltice - setkání mudi

Mudi sraz Když se přiblížil dlouho očekávaný sraz mudíků moc jsme se těšily. Nakonec nebyl počet zúčastněních takový jak se předpokládalo, hodně lidí i psů onemocnělo, ale i tak to bulo super. Víkend s fajn lidma utekl strašně rychle. V pátek jsme přijeli na večer do areálu Kynolog v Herolticích a jen tak poseděli a povídali. Probrali jsme trochu i stav zdraví v chovu mudíků a jinak tak všechno možné. Sobota byla ve znamení agility a volné zábavy pro psy. Jednu chvíli bylo dohromady deset mudíků a tak jsme je zdokumentovali na společné fotce. Všichni si trochu potrénovali a jinak se zase povídalo a psi si hráli. Po večeři jsme zase společně poseděli. Neděle vypadala, že už nám počasí nebude přát, ale nakonec se to umoudřilo. Dopoledne jsme si vyzkoušeli vystavování a pak sranda soutěž pro lidi se psy. Vše jsme pak zakončili po obědě a rozjeli se do svých domovů. Poznali jsme pár nových lidí a znovu se viděli se známými. Mesinka se například viděla znovu se svým bráškou Merckxem a pak poznala babičku, dědu a strejdu a jiné kamarády. Počasí se drželo, takže víkend vyšel suprově. S některými se uvidíme v říjnu na klubovce a s některými snad za rok na dalším srazu a třeba se k nám přidají i další.

fotky zde  krátké video

16. - 17. 8. Prostějov - Skok za skokem VII. - tradiční agility závody jsme si maximálně užily.

 

13. 8. Brno - Psí park - dogfitness II. pokračování semináře o cvičení na míčích.

 

11. 8. Vsetín - první pasení, na které jsme si počkaly hodně dlouho se myslím vydařilo.

7. - 8. 8. Hodonín mini - soustředění agility s Nikol Hanačíkovou a Marťou Vaškebovou

Zúčasnily jsme se aspoň dvou dnů a bylo to super.

6. 8. Brno - Psí park - protahování

Jedno odpoledne jsme strávily zase v psím parku na méně akční aktivitě jak na přípravu před a po sportovním výkonu.

 

2. 8. Ostrava - Intenzivka s Terkou Královou

Tak jsme byly opět na intenzivce. Mesi běhá ráda a jde jí to. Sobotu jsme si skvěle užily, Mesi to zvládla i v tom velkém horku. Tréninky jsou důležité hlavně pro mně, abych se naučila hýbat tak aby to pro Mesi bylo včas. Přece jen je vedení Mesi hodně odlišné od Ennie. Ta byla tentokrát doma, neb by jsme se nevlezly všechny do auta. Čtyři lidi a čtyři psy bylo tak akorát.

Mesi má 1. narozeniny.

27. 7. 2014

Mesi oslavila své první narozeniny. Jsem s ní velice spokojená, je to šikovná mudinka, jde jí vše tak nějak samo, takže to, že dost často řeší své problémy štěkáním beru jako kompromis, protože jinak by byla dokonalá. K narozeninám dostala postroj na tahání, který je velice kvalitní a perfektně jí sedí.

K příležitosti jejich prvních narozenin jsem si udělala video z prvního roku. Můžete kouknout zde.

 

26. - 27. 7. Černovice u Kunštátu mini víkendovka canicrossu.

Protože tréninky canicrossu v Brně normálně nestíháme, velice jsem uvítala, že Jana chce zorganizovat mini víkendovku u ní doma. Takže hned ze zkoušek jsme se přesunuly k Janě na posezení a trénink canicrossu. V sobotu večer byla grilovačka a posezení a pokec se známými. Byl to příjemný večer, spát jsme šli kolem půlnoci, aby jsme druhý den vše zvládly.

26. 7. Sedlec u Mikulova - JK BRAND trojzkoušky  - agility závody

Další skvěle ztrávený den v Sedleci. Bylo sice vedro, ale parkury moc pěkné i když se nám je nepodařilo zdolat úspěšně. Skvělé občerstverní a organizace jsou zde samozřejmostí. Vždy se sem rády vracíme.

19. - 20. 7. Rebešovice - Intenzivka s Terkou Královou

Mesinky první intenzivka. Zvládla jí myslím bravurně na to, jaké bylo horko. Běhalo se nám bezvadně, parkury byly připravené skvěle a servis pro nás handlery byl taky super, kávička, melounek, prostě vše klapalo. Už se těšíme na další intenzivku.

16. 7. Brno, Psí park - dogfitness seminář

Hned po dovolené jsme se opět vrhly do psího dění a to tentokrát s Mesi i Ennie. V psím parku byl seminář na téma dogfitness - cvičení na míčích a to jsme si nemohly nechat ujít.

7. - 13. 7.  dovolená - autokemp Lučina

Hned z Rožnova jsme se večer přesunuly na jih k Hodonínu do Tvarožné Lhoty, kde jsme měly v plánu jezdit na kolech. To jsme ale zjistily, že není úplně ideální a tak jsme týden strávily chozením po okolí a holky plaváním. Vedro bylo jen v pondělí a pak až v sobotu, jinak bylo počasí akorát na výlety. Nenachodily jsme toho zas tolik, za celý týden jen 47 km, ale holkám to stačilo. Většinou chodily v zápřahu, Mesi tahá pěkně, Ennie se nechá tahat. wink Jinak jsme chodily plavat a pak ještě měly holky super zábavu, chytání myší. devil

ostatní fotky zde

 

4. - 6. 7. Rožnov pod Radhoštěm - MORAVIAOPEN - agility závody

Před dovolenou jsme vyrazily na nejprestižnější závody roku. Bylo to skvělé. Ennie nemá sice na takových parkurech moc šanci, ale dvakrát se nám zadařilo doběhnout čistě a umístily jsme se tak 15/47 a 12/43, takže super. Ostatní běhy jsem většinou pokazila já i když Ennie měla ty své chvilky.

No a co naše uštěkaná blondýna, zvládla víkend skvěle. Stanování se jí líbí, na závodech jsem sice moc času neměla, ale když byla volná chvilka, tak si Mesi užívala řeky, nebo jsme využily rozskakovací skočky a chvilku běhaly, nebo se jen prošly. Myslím, že byla taky spokojená.

 

28. - 29. 6. Sedlec u Mikulova - SPECIFIC Summer AGI cup a Královské tlapkování  - agility závody

Tento víkend jsme strávily v Sedleci, v sobotu na oficiálních a v neděli na neoficiálních závodech. Oba dny byly super, holky se snažily, já v sobotu nic moc, ale v neděli jsem si to s Mesi vynahradila. Pokud jsme měli volno od běhání dalo se bokem něco potrénovat, byly k dispozici tunely, skočky a houpačka. Po sobotních závodek jsme vyjely do Mikulova se vykoupat do lomu a večer byl oheň a posezení u něho, všichni si to báječně užili.

21. - 22. 6. Dobříš CANIN CUP 2014 - 3. kvalifikační závody - agility závody

Poslední letošní kvalifikační závody byly super, počasí vyšlo a vše proběhlo v pohodě, opět skvěle strávený víkend.

15. 6. Zlín - dvoujzkoušky - agility závody

Další zkoušky, které se nedařilo, snad to bude příště lepší. yes

 

14. 6. Brno - Letní Robinsonáda - agility závody

Další závody v Brně co jsme si nemohly nechat ujít. laugh

1. 6. Zbraslav u Brna - O liščí ohon a II. ročník Mistrovství republiky foxteriérů v agility - agility závody

Dnešek jsme strávily v bezva společnosti na závodech ve Zbraslavi. Odvezly jsme si tři disky, první hned třetí překážka, druhý předposlední překážka a v jumpingu jsem bohužel zapomněla na jednu překážku, takže taky hned po startu dis. Parkury byly ale velice pěkné a den jsme si maximálně užily.

 

31. 5. Přerov - trojzkoušky „Prokletí černé zóny“ - agility závody

Trojzkoušky v Přerově máme za sebou. Moc pěkné parkury Slávky a Jiřiny, ale první dva jsme domotaly, první jsme se nějak nemohly shodnout a u druhého jsem nestíhala. Třetí jsme daly čistě, ale chtělo to ještě pohnout zadkem, tentokrát 0.79 za čas. Ještě nemuselo být takové horko.

 

 
30. 5.
V úterý oslavila Mesi 10 měsíců a dnes se rozhodla, že už je jako dospělá. Začala hárat a je z ní krásná mladá dáma. cheeky
 

 

 

17. - 18. 5. Brno - Jarní Brno - agility závody

Víkend na závodech Jarní Brno. Sobota čistě ve znamení dis, ale propršená neděle 2x 1. místo z toho A3 zkouška nám utekla tradičně o čas 1,7 s.

10. 5. Přerov - trojzkoušky "Na vlnách grilu" - agility závody

8. 5. Šlapanice - dvojzkoušky - agility závody

 

3. 5. Zlechov - intenzivka s Nikol Hanačíkovou.

Tato sobota byla tréninková, užily jsme si ji všechny tři. Když Ennie neběhala, tak jsem na chvíli vytáhla Mesi a zkoušely obíhání stromů, běhání na rychlost a nějaký tunel. Mesi si pak nakocec pohrála s fenkou Chilli od Nikol. Pošasí na nás zkoušelo různé nepřízně, ale docela to šlo. Bylo chladněji a foukal hodně vítr, ale mohlo být i hůř.

 

 
26. - 27. 4. Víkend ve znamení 1. kvalifikačních závodů - Děčín.
Vyrazily jsme přes celou republiku až do Děčína užít si velké závody a protože nám o nic nejde, tak jsme si je náležitě užily. Dařilo se nám střídavě více či méně, ale to není podstatné, Ennie se snažila velice a to je pro mně to nejdůležitější. Mesi tam měla spoustu kamarádů, takže si víkend taky užila. Koupání v řece a běhání po louce bylo prý super a umělá tráva taky prošla.
 
Zároveň v neděli Mesi oslavila 9 měsíců. Je to skvělá fenka se kterou je radost pracovat a i když má chvilky svého amoku, ty se ale s přibývajícím věkem zkracují, tak je moc šikovná. Občas si dáme trénink malých sekvencí pár skoček a nějaký tunel, jinak pracujeme "na suchu", učíme různé triky na podporu koordinace, rychlosti a soustředění. Pomaličku začínám seznamovat s dalšími překážkami, shapingujem jednotlivé překážky, příprava na zóny, 2on 2of, running contact, houpačka, kruh. Video shrnutí za poslední tři měsíce. :-)

19. - 20. 4. Brno - zkoušky Zetor - agility závody

12. - 13. 4. Ostrava, Národní výstava psů a Klubová výstava
 
Tento víkend jsme strávily v Ostravě na výstavách se známými a setkaly se s bráškou Merckxem a dalšími 13 mudíky. Celý víkend byl fajn a moc jsme si ho užily.
Pár fotek a kratičké video.
Výsledky si můžete najít zde.
 
4. - 6. 4. Lipová Lázně, Jeseníky
 
Tento víkend byl ve znamení rodinné nepsí akce, to ale neznamenalo, že by jsme holky nechaly doma. Vyrazily jsme do Jeseníků a užívaly si vycházek.
 
foto zde
 

16. 2. V neděli jsme zahájily novou canicrossovou sezonu, první výklus byl pozvolný a tak nějak se zapojila i Mesi. Myslím, že do budoucna to bude bezva vyžití a pro mně nutnost, abych tu mršku na parkuru uběhala. :-)

10. 2. Mesi nás doprovázela minulý víkend na závody do Ostravy. Měly jsme tam sraz s Barčou, pro kterou to byly poslední závody před porodem. Bára měla s sebou svoje tříměsíční štěně ČV Maayu. Holky si po prvotní nedůvěře nakonec padly do oka a celý víkend si pěkně hrály. Dokonce chvílemi Mesi vyprovokovala Maayu i k běhu. Mesinka už je závodní profi maskot, celý víkend zvládla v pohodě. Rozhodla jsem se nechat na závodech Mesi změřit a podle Jiřinky Máčkové má Mesi 42 cm, takže ideální výšku do střední kategorie M. Tak doufám, že nám to už vydrží. Ve volných chvílích jsme chodily ven a jinak odpočívala v kenelce. Na ubytovně byla taky moc hodná a společnost dalších deseti psů a osmi lidí zvládla. Snad budou brzy fotky od Barči z malých vycházek v pauzách mezi běháním.

Další setkání s Barčou, Saf, Csokim a Maayou bude za čtrnáct dní na výstavě v Brně.
 

27. 1. Mesi má půl roku. Doufám, že už vyrostla a svou výšku si zachová. Mám z ní vekou radost. Je to pohodový pejsek, trochu šašek, trošku divoška, velký mazel a stále ještě trochu opatrná a ostražitá k jiným psům a lidem. Koho  zná s tím si chce hrát. Ennie si bohužel s Mesi hrát přestala už před měsícem a něco když hárala. Zatím se to nevrátilo a Mesi začala Ennie trochu šikanovat. Jinak učení nových věcí Mesi baví a je šikovná. Nikam nespěcháme, děláme hlavně různé triky, občas tunýlky a točení kolem bočnic, bojujeme s přetahováním. Mesi se netahá a netahá, ale zájem o hračky má, tak snad se to časem upraví. Poslušnost je myslím velice dobrá, jen pokud uvidí někoho podezřelého a rozštěká se, tak chvíli trvá, než upoutám její pozornost, ale nakonec si dá říct. Je to taková svéhlavička. Někdy se při venčení zasekne, najde si nějakou hračku, třeba vyhozenou cibuli, nebo jablko a dostane se do transu. Běhá jak blázen do kolečka, packama si jako balonek pohazuje a na volání nereaguje v domnění, že bych jí hračku sebrala, ale i to už se to lepší. Pak je to ještě také sběratelka čehokoliv na zemi, klacíčky, kamínky, listy, ale hlavně papírové kapesníky, s těma se napřed pere a pak je žere. Doma je hodná a vždy si lehne poblíž než se pohybuji já. Miluje vycházky v lese, kterých si užíváme dosytosti. Zvládá s námi i pobyt na velkých závodech se spoustou lidí a celodenní pobyt v kenelce, samozřejmě přerušený vycházkami, nebo sledováním parkuru s jinými závodníky. Těšíme se co nám přinesou další měsíce. :-)

video co jsme dělaly pátý měsíc zde

 

1. 1. Skoro máme za sebou, první den roku. Skvělá vycházka s kamarády, počasí sice hrozný ale jinak super. Pokud bude platit jak na nový rok, tak po celý rok, tak to bude skvělé. smiley

 

 

 

TOPlist