2019

14. - 15. 12. Brno - Vánoční Brno -  agility závody

Rozhodčí: Mikkilä, Sari (FI)

Po měsíci na závodech. V jumpingu jsme se bohužel po mé chybě už nechytly, zkouška už dobré, moje tyčka a v agi jsem blbec neudělala otočku po houpačce a disk, ale parkury úžasné. V neděli byly parkury stejně luxusní jako v sobotu. Celý víkend v podání finské rozhodčí Sari Mikkilä byl úžasný. Její parkury jsou rychlé, přesné, krásné linie a nikde člověk nesmí zaváhat. Bohužel vlivem mích pozdních povelů, ale stále s Mesi zrychlujeme a já s tím mám větší problém.  Tento víkend nám spadlo tolik tyček jako nám nespadlo za celou naši agility kariéru.  Je to ale úžasný pocit s Mesi běžet, nesmět se nikde zastavit a věřit, že ona je tam kde má a dělá přesně co jí stihnu ukázat a ona to tak dělá.

video sobota zde

video neděle zde

9. 11. Všetuly - intenzivka agility s Nikol Banotovou

Dnešní intenzivku s Nikčou jsme si moc užily, drobná zaváhání a povrch jsme zdolaly a parkur si odběhaly v pohodě. Na konci si zkusila i Tarry nějaké točení na skočce a párkrát jsme přidaly i s tunelem. Písek máme úplně všude, ale jsme spokojené.

2. - 3. 11. Pezinok - Lord of the Winter I. 2019/2020 -  agility závody

rozhodčí: Tangfelt, Jocke (SE)
                Hajnala, Roman (SK)

Po dvou měsících na závodech. Parkury švédského rozhodčího Jocke Tangfelt byly super výzva, moc ráda jsem si je zaběhla a parkury slovenského rozhodčího Romana Hajnaly byly takové odpočinkové.  Moje načasování pořád hodně pokulhává, Mesi to tentokrát fakt zvládla na jedničku. Finálový běh jsme běžely spolu naplno, chyby tam byly, ale paráda. Doufam, že Mesi už zůstane v této hale takto v pohodě. Těším se na leden.

video zde

 

14. - 15. 9. Nová DedinkaRussell & Mudi cup 2019 -  agility závody

rozhodčí: Boháčová, Alice (CZ)

Jsme doma z úžasného víkendu na mém milém Slovensku. Russell & Mudi cup 2019, parkury Alice mám ráda a skvěle se mi běhaly i když jsem to konila. Holky se snažily obě i když s Mesi jsem se včera nemohla po dvou měsících sladit. Ennie zase občas zkoušela svou přemíru snahy, ale ve výsledku jsem moc spokojená. Mesi už dneska byla super a i když jsem to kazila, tak jsme to vždy nějak upatlaly. :D Ranní jumping mi sedl skvěle a byl to hezký běh. Nakonec skončila Mesi jako druhá M mudi i v součtech open běhů byla druhá a dnes i zkoušky v součtech opět umístění, Ennie druhá a Mesi první. Tarry si užila spoustu PRTíků a sestry. Díky moc za skvělé závody, spoustu hezkých cen, parádní počasí a pohodu oba dny, bezva parta lidí. Těšíme se na příští ročník a možná už i s Tarčou.

video Ennie zde

video Mesi zde

4. 8. Rožnov pod Radhoštěm - KILPI Trojzkoušky agility -  agility závody

rozhodčí: Podmolová, Jaroslava (CZ)

Tentokrát jsem vyrazila na výlet jen v roli řidiče, kameramana a fandiče. Holkám jsem to pak vynahradila druhý den vycházkou. Ostatní účasnice zájezdu ulovily každá po jedné zkoušce. ;-) 

5. - 7. 7. Rožnov pod Radhoštěm - Moravia Open 2018

rozhodčí: Hüppe, Bernhard (AT)
                Mikkilä, Sari (FI)
                Pupík, Petr (CZ)
                Szilágyi, Anita (HU)
                Havlíček, Karel (CZ)

Prodloužený víkend jsme prožily v Rožnově, bylo to zase skvělé, ale to je vlastně vždycky. Na Moravia open je vždy úžasně a navíc, když jste s lidma, co si sedíte, tak je to fajn. Všechny parkury celého víkendu od pátku až do neděle byly parádní a sedly mi. Některé víc, a tak jsme se hned prvním sobotním jumpem z pátého místa kvalifikovaly do večerního finále. Některé běhy skončily diskem kvůli mým chybám a poslední parkur neděle už jsme neustály hlavou a trochu mě to mrzelo, protože parkur byl výzva. Sobotní finále jsem zase pokazila já, kdy jsem si hned na začátku prostě blbě stoupla a Mesi navedla špatně na dvojku. Finálový parkur byl fakt hustý a užily jsme si ho i tak. Navíc krom běhání jsem ještě pomáhala a socializovala Tarry.  Přijely jsme do v neděli pozdě večer unavené, ale spokojené.

video zde

29. 6. Mladeč - Nové Zámky - Letní trojzkoušky s Run as one

rozhodčí: Máčková, Jiřina (CZ)

Dneska jsme si jely zaběhat na pláž. 
Fajn pohodové malé zkoušky. Mesi byla skvělá, první běh jí sice nevyšla houpačka, ale druhý běh agility čistě a jumping taky čistě, 2x druhé místo, vždy těsně za Roxinkou. 

bez videa

22. - 23. 6. Jakubčovice - Kvalifikační závody na MČR v agility

rozhodčí: Pánková, Lenka (CZ)
               Virtanen, Anders (FI)

Tak jsme doma z kvalifikaček. Vesmír ví, že jsem zas až tak do Dubu nechtěla a tak to tak zařídil. Běhalo se nám ale skvěle a výsledky nejsou až tak důležité a pořád se, ani rok po úraze nejsem schopná chytit, loni už se mi běhalo líp, Mesi je ale úžasná. V prvním agi dis, ale člověk neznalý to ani nepozná. Druhý sobotní běh odmítačka a jedinné bodíky co jsme ulovily.  Neděle v podobném duchu, ráno jumping krásný běh, ale jeden out navíc.  Agility odmítačka a chyba na houpačce, jinak taky hezké. Parkury jsme si užily, počasí nakonec dopadlo skvěle a jinak jsme si užily víkend s přáteli a zase byla pohoda a sranda.

video zde

 

16. 6. Čebín - Čebínské dvojzkoušky  -  agility závody

rozhodčí: Roháček, Pavol (SK)

Dneska jsme vyrazily potrénovat do Čebína. Normálně dvojzkoušky nejezdím, málo běhů, málo stráveného času, ale mám to skoro za barákem, tak to by bylo škoda to nevyužít.  Běhy jsme si odběhly a pak jsem stejně zůstala až do večera na stánku MushGO.

video tentokrát není

8. - 9. 6. Rožnov pod Radhoštěm - Kvalifikační závody pro výběr reprezentace na EO, IMCA a MS

rozhodčí: Crespel, Pascale (FR)
               Dostál, Petr (CZ)
               Pupík, Petr (CZ)

 

O víkendu se nám běhalo skvěle, Mesi je můj úžasňák.  Moje chyby a zaváhání většinou skončily diskem. Jen 2x to bylo Mesi a to když nezůstala na startu a pak, když se rozhodla pro skočku místo tunelu, tam mě to rozhodilo, že už jsem vedla mizerně až do konce. Trochu nám ještě komplikují život samostatné outy, kdy si je Mesi dává i tam, kde je to zepředu a já zatím nevím co s tím.  
Parkury mi většinou sedly a některé byly teda výzva. 

video sobota zde

video neděle zde

Celkově víkend proběhl jako další malá dovolená a užily jsme si ji s přáteli na maximum, krásné počasí, pohoda a sranda.

1. - 2. 6. Kamenný mlyn - CUP MANIA 2019 -  agility závody

rozhodčí: Hajnala, Roman (SK)
                Dostál, Petr (CZ)

Další parádní víkend ve stylu dovolenkových, když bych o víkendu nespala v autě, připadala bych si divně. Tentokrát jsem vycestovala jen s psíma holkama a to do zahraničí. :D Výlet na Cup Mania 2019 a 16. Majstrovstvá Slovenska Border kólií byl v první řadě brán jako rodinné setkání Tarry se sestrami a mámou a pak jako tréninkový pro Mesi. Ta viděla překážky naposledy před 14. dny na kvaldách v Roudnici. Běhalo se nám dobře, i když jsem opravdu nějak na agility úplně nezpla a dělala jsem hloupé chyby. Nedoběhly jsme nic, krom jednoho běhu jumping speciál, ale i tak jsme byly v součtech speciálních běhů na druhém místě. ;-) Víkend jsem si moc užila, Tarry myslím taky, Mesi si zaběhala a Ennie se dovolenkovala. 

video Mesi zde

18.- 19. 5. Roudnice nad Labem - Kvalifikační závody pro výběr reprezentace na EO, IMCA a MS

rozhodčí: Čištínová, Vladimíra (CZ)
                Dostál, Petr (CZ)
                Fonteijn, Mark (NL)
                Máčková, Jiřina (CZ)
                Mikkilä, Sari (FI)
                van Straten, Roy (NL)

Byla to jízda od pátku až do neděle. Zájezd se vydařil maximálně, díky cele partičce. Jely jsme si užít velké závody, vyzkoušet rozhodčí a sbírat zkušenosti. Mesi byla skvělá oba dny, běhala soustředěně a přesně podle mích pokynů, bohužel.  Z šesti kvalifikačních běhů jsme doběhly sice jen dva a ještě s chybou, skočené áčko, nebo odmítnutím, vypadnutí ze slalomu, ale spokojená jsem se všemi běhy. Všechny disky byly o mém zaváhání, ale parkury mi sedly všechny maximálně, běžely se skvěle a moc jsme si to užily. Díky moc naší celé skupince za společnost, bylo to zase bezva. Takže se těšíme na další zájezd.

video sobota zde

video neděle zde

27. - 28. 4. Skochovice - MR plemen belgický ovčák, šeltie, pudl, kokršpaněl, yorkshire terrier, malý kontinentální španěl a mudi

rozhodčí: Grygar, Antonín (CZ)

                Sprij, Jan (NL)

Tak jsme doma z úžasného víkendu. Je to jeden z těch co se na něho zase hned těším na příští rok. MR plemen ve Skochovicích jsou fajn závody v hezkém prostředí s fajn lidma. I tento víkend jsme si moc užily. No a pokud chcete návod jak se disknout 5x skočením skočky zezadu, místo zepředu, tak si zažádejte u Mesi. Jako samostatné outy má luxusní, jen by je nemusela používat, když je po ní nechci. 
Mesi běhala jinak úžasně a jeden běh se nám i povedl. Letošní ročník byl náš už pátý, tak příští rok už po šesté se těším.

video zde

19. 4. Nejdek - Nejdecký Trojskok -  agility závody

rozhodčí: Podmolová, Jaroslava (CZ)

Dneska úžasný den. Včera večer jsem se na poslední chvíli rozhodla jet zkoušet do Nejdku, tímto díky Gabči a Peti za společnost. Krásný sluníčkový den, Mesi fungovala skvěle, tentokrát to konila panička, ale i tak jsme si pěkně zaběhaly. Tarry si taky den na závodech užila, podařilo se jí upadnout do rybníka, oťukávaly se s Mesi, jen Tarry zatím mudí hry nechápe, pak si pohrála, byla převálcována, roční PRticí Calamity a pak upadla do hlubokého spánku. Po závodech jsme se ještě stavily za Ennie, která je od čtvrtka na Nových Mlýnech na prázdninách.

video zde

13. 4. Brno - Morava Cup -  agility závody

rozhodčí: Divišová, Karina (CZ)

Dneska jsme si to moc užily. Pohodové parkury Karin, skvělá organizace Psí škola na Ostrově, komorní závody Morava Cup. První jumping nám sednul parádně a první místo s nejrychlejším časem ze všech 62. psů. V druhém jumpu přepálila Mesi začátek a dis, ale po opakovaném startu opět skvělý běh. Třetí běh, agility jsem pokazila já už na trojce, takže zase restart a pak ještě ten náš zatracený out . Tarry se vyblbla se štěníky borderek a teď mi to tu spokojeně spí. 

video zde

 

6. - 7. 4 Milovice u Kroměříže - Milovice cup a Mistrovství ČR PRT, JRT, BRT a PO  -  agility závody

rozhodčí: Roháček, Pavol (SK)

Jsme doma z úžasného víkendu, Milovice cup a Mistrovství ČR PRT, JRT, BRT a Pyrenejských ovčáků. První závody venku, první dvoudenní. Mesi byla v sobotu super, běhala soustředěně a když jsme se diskly, tak kvůli mě, běh družstva i dvojice jsme zvládly super. V neděli už to bylo horší, to už hlavička nefungovala. Poprvé letos běhala i Ennie a pojala to zodpovědně, krom jednoho běhu kdy jsme si nerozuměly doběhla vše a áčko skočila jen jednou. Parkury Paľa byly super běhavé a na písku výživné. Celé závody co pořádá Denisa jsou prostě jedinečné a tak za rok zase. No a pak jsem si v soboru už dovezla Tarrynku. V sobotu byla ještě smutná, ale v neděli se opět viděla s mámou a jedním bráškou a teď už si tu hraje a je spokojená.  Ennie ji přijala bez problému, tam jsem neměla pochyb a bude jí dobrou učitelkou a vychovatelkou. Mesi ji taky přijme, ale tam tu bude chtít trochu času, na mudíky se nesmí spěchat. 

video Mesi zde, jen sobota

video Ennie zde

30. 3. Brno - Zimní Brno III -  agility závody

rozhodčí: Boháčová, Alice (CZ)

Poslední Zimní Brno III bylo ryze v jarním počasí. Krásný sluníčkový den nám nepokazilo to, že se nám tentokrát nedařilo. Mesi se nějak nebyla schopná zkoncentrovat a já to pak doplnila svými chybami. Budeme muset zase změnit rituál před startem. Den jsme si ale užily skvěle. Večer to pak bylo ještě lepší, neb jsme vyrazily na návštěvu za Tarry.

video zde

16. 3. Opava - Březnová speciální intenzivka s Nikol Banotovou - agility intenzivka

Tentokrát jsme vyjely zase kousek dál a vydaly jsme se do Opavy za Nikčou. Její parkury jsou vždy výzva a zkouška přesného vedení. Ze začátku se Mesi trochu přetočila, ale postupně se mi podařilo ji zklidnit a běhala relativně v pohodě. Parkur se nám běžel dobře. V duhém kole jsme ladily některé prvky které nerada dělám a poslední sekvence byla taky zajímavá. Samostatná práce se nám hodila a práce ob překážky nedělala problém. Moc jsme si den užily.

10. 3. Všetuly - Zimní intenzivka s Denisou Lajmarovou II - agility intenzivka

V neděli jsme odpoledne vyrazily na intenzivku do haly ve Všetulích. Denisa vymyslela hezké tři parkury kde bylo pár prvků co nám trošku drhnou, takže jsme si to hezky potrénovaly a ještě si poběhaly v písku. Mesi byla moc šikovná. Adaptovat se na cizí prostředí a psy jí jde čím dál líp. Vyděli jsme běhat i půl bráchu mé budoucí fenky a je to moc šikovný psík. heart Počasí venku bylo hrozné, celý den lilo a tak to bylo super strávené odpoledne.

9. 3. Litovel - Mladeč - Zámecké dvojzkoušky -  agility závody

rozhodčí: Svobodová, Eva (CZ)

Tento víken byl ryze agilitní. V sobotu první společný zájezd s partičkou "manželek" do Litovle, kde jsme si zkoušely zkoušky. První běh jsem bohužel dovedla Mesi moc brzopřed během a stačila se rozladit a tak i když byl parkur jednoduchý, tak to hlavou nedala, moc se těšila a neustála nábeh do slalomu a pak jsem zbytek parkuru bojovala se zklidněním a aby se chytla pro další běh. To se podařilo a i když byl parkur více zapeklitý, tak jsme ho zvládly hezky, jen padaly tyčky, ale to přisuzuji tomu, že jsem zavazela a Mesi není zvyklá na písek. Takže po druhém běhu spokojenost. Náladu nám jen trochu pokazilo zranění Peti, při jejich prvním běhu. 

video zde

23. 2. Brno - Zimní Brno II  -  agility závody

rozhodčí: Bazalová, Olga (CZ)

Zimní Brno II, paradní den na agi závodech. Dnešní parkury Olgy nám sedly, krom zkoušky, kterou jsem špatně odvedla. Oba openy čisté běhy 1. místo a tím i součet. Závody s naší partičkou jsou vždy povedené a když se k tomu ještě přidá úspěch, tak je to super.

video Mesi zde

16. - 17. 2. Plástovice - Víkendovka s Alicí Boháčovou - agility intenzivka

Do Jižních Čech se vždy moc těším na přátele které jsem získala díky Mesi. Jezdíme tam za rodinou Merckxe a přidala se k nám další majitelka mudinky. V pátek jsme si užily posezení u Lindy a společně s Lenkou zapily všechna štěňátka, jak od Lexinky, tak od Merckxe, a i moje narozené PRTíky. V sobotu dopoledne jsme daly společnou vycházku a od 12 už jsme běhaly v Plástovicích. Tentokrát Alice postavila čtyři sekvence. Vše jsme zvládaly v pohodě. Večer jsme si zašly opět s Lindy rodinou na večeři. Nedělní blok jsme měly dopoledne. Odběhaly jsme další čtyři sekvence a po poledni vyrazily domů. Užily jsme si krásný sluníčkový víken. Za rok určitě zase a tentokrát už bude běhat Brixi.

27. 1. Skály u Rýmařova - HAVLICZECH X. s JK ANIMALS

rozhodčí: Máčková, Jiřina (CZ)

                Karel Havlíček

Tak jsme si udělay výlet a zkoušet zkoušky. Byly tři běhy, takže to bylo pro mě přijatelné. Parkury byly super všechny bezproblémů zaběhnutelné, ale vždy jsme tam něco vymyslely. laugh Krásné rychlé disky, všechny tři. Ale byly to vše chyby z nedorozumění, Mesi fungovala velmi dobře. Tentokrát si troufnu tvrdit, že chybělo trošku štěstíčka. wink

video zde

 

26. 1. Brno - Zimní Brno I

rozhodčí: Roháček, Pavol (SK)

Tak už se pomalu chytáme s Mesi zase na stejnou vlnu, dneska to bylo z její strany super. První běh jumping nám sednul a vyhrály jsme ho, zkoušku jsem pokazila bohužel špatným otočením a zmatky které nemohla Mesi pochopit a v agi jsem taky nestihla němce a tak ji nakřížila, ale informa ce byla pozdě a spadla kvůli to mu tyčka. Jsem ale spokojená už jsem zase na vlně agility a Mesi je na příjmu. Těším se na další závody letošní sezóny.

video zde

5. - 6. 1.  Pezinok - Lord of the Winter III. 2018/2019

rozhodčí: Pupík Petr (CZ)

                Margareta Kolevová (SK)

Na středačním tréninku jsem se rozhodla, že zkusím jestli není místo na závody v Pezinku, bylo a tak jsem vyrazila a nelituji. Super víkend na super lidičkama na závodech. Parkury Petra i Grétky byly super a ty Petrovy jsou krom běhavých ještě vždy super výzva a i když jsme ani jeden nedoběhly, tak už se začínáme zase seběhávat a už chybí jen kousek. 😛 No potřebujeme závodit, tak jdu hledat další vhodné závody. 😂

video Mesi sobota zde

                  neděle zde

Těšíme se na další sezónu.

TOPlist