2019

5. - 6. 10. České Budějovice - Budějckej xtreme 2019  - flyball turnaj

Předešlý víkend byl ve znamení posledního letošního flyballového turnaje. Letošní rok byl pro brňáky úspěšný, ale tak nějak jinak. Vyjely jsme na tři turnaje a jeden jsme absolvovaly v různých jiných týmech. Družstvo se celá ta léta potýká s tím, že Brno je meka agiliťáků a o flyball není zájem. Jsme v podstatě 4 nadšenci, kteří se toho drží a bojují. Každý podzim to vypadá nadějně, že budou noví psi a lidi, ale nikdy to na dlouho nedopadlo. Letos jsme hlavně zkoušeli nové psi, nás nadšenců. Tenhle poslední dopadl nanejvýš skvěle. Klárka s Alvinem a Ronem si zaběhali za Aleu a oba kluci si vyběhali nové tituly a skvělé čas. Alvin je náš nejrychlejší pes a Ron vypadá, že se už s atmosférou turnaje srovnal. David s Attilem běhali celou sezónu za CrazyBalls, Attila má taky nově titul Fly 17 a se svým týmem si vedl skvěle, no a s Teddym je to doufám taky na dobré cestě i když tam to ještě trochu času bude chtít. Poslední turnaj běhal Teddy se psy z Ostravy, udělali jsme zase exhibiční družstvo na trénování a docela to šlo. Ennie bohužel teď v Budějkách už neběhala, ale troufám si tvrdit, že příští rok závodit ještě bude i když bohužel několik turnajů koliduje s termíny kvalifikačních závodů agility, ale ne všechny, takže někam vyrazíme a zbytek snad ostatní bez nás. Máme opět pár nadějí v záloze, tak uvidím, jaká bude sezóna 2020.

21. - 22. 9 LitomyšlkŘUPky na břehu 2019  - flyball turnaj

Tento víkend byl ve znamení flyballu. Brno vyjelo s tím, že bude trénovat nezkušené psy na pohodu. Bohužel vesmír zasáhl a nakonec jsme běhaly jen exhibičně. Sice nám zbyly 4 psi, dva zkušení a dva nezkušení, ale tři z těchto psů nebyli schopní spolu běhat na parkuru. Proto jsme vzaly vždy jen dva a proložily je Ennie. Ta odběhala bravurně všech šest rozběhů a má první turnaj, kde ani jednou nevběhla soupeři do dráhy.    Nezkušený Ron běhal krásně, opravil si reputaci po posledním turnaji, kde to neustál a začal vyhýbat dráhu. Tentokrát neuděl jedinou chybu.  Teddyho se nám nakonec podařilo taky párkrát na dráhu zpět dostat, takže pro ně dva to mělo mnohem větší význam, než když by jsme běhaly komplet. Alvin je zkušený mazák a ani Tedddy ho nemohl rozhodit.  Velké díky za nabíjení Simči z CrazyBalls, Davidovi a Klárce za to, že ustály sobotně ranní šok ze změny, moc děkuji Katce a Pepovi za pomoc. No a jako třešničku budou mít díky Pepovi psiska krásné fotky.

25. - 26. 5. Prostějov  Mistrovství BCCCZ 2019 - flyball turnaj

Letošní rok je na flyball asi dobrá konstalace, protože je konec května a už jsme byly na druhém turnaji. Ennie flyball baví daleko víc, než agility, protože tam je to čistě na ní, pořád stejné a jasné. I v 10,5 letech běhá stále stejně rychle až rychleji než za mlada. Občas mi ale ukáže, že po čem houby to zdědila po teriérovi, a občs jde vysírat na vedlejší dráhu.  V sobotních bězích to párkrát zkusila a tak jsme i kvůli ní nějaký běh ztratily. V neděli se ale udržela a i na modré dráze, kde jí to nedá, běhala jak má. Celkové výsledky nejsou důležité, protože letos prostě jezdíme na zkušenou s novými psy, takže to tentokrát bylo hlavně o nich. Ennie je moje holka šikovná a doufám, že si ještě pár turnajů odběhá, další dva snad ještě letos na podzim.

4. - 5. 5. Žamberk Eagers´s Cup 2019 - flyball turnaj

Tento víkend byl ve znamení flyballu. Na turnaj v Žamberku jsme jeli hlavně vyzkoušet mladé psy a popasovaly se s tím skvěle. Náročné to bylo i pro lidi, neb jsme pouštěli v jednom družstvu 3 Gabčiny psy a u všech trochu musela být a s jedním startovala sama, takže vzniklo propracované předávání psů po odchycení a fungovalo to tak dobře, že jsme se breakly, což znamenalo, že jsme zaběhly mnohem lepší čas, než byl stanovený mezní čas pro naši divizi. Běhala občas i Ennie a je pořád v super kondici se super časy. Jen tentokrát zkoušela kravit víc než obvykle, ale srovnala se, budiž ji odpuštěno.  Je to neuvěřitelné, ale běhá poslední roky mnohem rychleji než za mlada. Dokonce si i tentokrát zaběhla čas pod 5 s, 4.83 s, což je na ni luxusní a průměrně běhá o pul vteřiny na dráhu rychleji než dřív. Ve výsledku jsme skončily poslední, ale to nebylo pro tenhle turnaj důležité. Namotivovalo nás to tak, že už skládám sestavy na příště. 
Jo a Tarry naše víkendové výlety a spaní v autě zvládá bravurně, je to úžasná fenka. 

Těšíme se na další sezónu.

TOPlist