2013

2013

27. 12. Je tu konec roku, takže malá rekapitulace..

Ennie

V agility jsme absolvovaly dvacet jedna závodů, z toho jeden neoficiální a zbytek oficiální, nebo jen zkoušky. Na jaře letošního roku jsme začaly běhat v A2 a během dvou měsíců jsme splnily zkoušky pro přestup do A3 a v létě začaly běhat v této kategorii. Běhá se nám spolu čím dál líp, občas se někde zasekneme, nebo já nestíhám, ale celkově už si rozumíme. A3 zkoušku asi nikdy nesplníme, protože Ennie neběhá tak abychom zvládly nastavený čas, ale to už není důležité. Máme tedy pár čistých zkoušek, ale s trestnými body za čas. To ale stačilo, aby jsme se mohly na podzim zúčastnit mistrovství republiky v agility. Nevedly jsme si nejhůř na naše poměry. :-)

Jeden z běhů zde.

Dál poctivě trénujeme, hledáme intenzivky u zkušených trenérů, kde můžeme doladit to co nám ještě 100% nejde.

Ve flyballe jsme myslely, že už to bude letos lepší, ale opět se nám nepodařilo vyjet na víc jak jeden turnaj, ale ten jsme si užily. Nakonec jsme si nevedly špatně. První část turnaje jsme vyhrály a postupovaly tak do druhého kola z prvního místa. V odpoledních bězích jsme se dostaly až do semifinále, kde už ale naši psi byly hodně unavení a nepodávali standardní výkony a prohrály jsme. Bohužel všichni čtyři psi museli odběhat celý turnaj a Bernie jako startovací pes ještě několik opakovaných startů navíc. Měli toho opravdu dost. Vybojovaly jsme krásné třetí místo a byly jsme moc spokojení. Jednak, že jsme to v tom počtu vůbec zvládly a jednak psi běhali suprově, dva nováčci se začlenili do družstva, bez problému zvládali střídačky a atmosféru turnaje.

Mesi

Dneska má Mesi pět měsíců, je z ní už velká slečna, má 40 cm a 7,5 kg, takže zatím pořád malinká rezerva. ;-) Je to šikovná holka, respekt z cizích psů a lidí se nám daří pomalinku odbourávat, ale pořád občas, když se jí něco nezdá, tak štěká jak zblázněná. Pokračujeme v trénování triků a různých blbostí, které se nám budou pak hodit na parkuru. Když vytáhnu klikr, tak se Mesi může zbláznit a štěká a divočí, ale vše se učí rychle a vetšinou se po chvíli zklidní. Brzo bude nové video. Venku je Mesi veselá, divoká, ráda běhá po stráních našich lesů, ale doma je to mazlík, který se ode mě nehne a vždy si lehne tam kde jsem já.

 

Teď do konce roku máme malou pauzu v trénování, ale po novém roce se na to zase vrhneme. Ennie si během pauzy odhárá, sice nám to trošku komplikuje vycházky, Ennie chodí na vodítku, ale i tak to zvládáme a vycházky si užíváme, škoda, že počasí nám nepřeje a stále je inverze a na zimu docela teplo, mokro a bahno.

Na ostatní aktivity jako coursing, dogfrisbee si občas taky čas najdeme, takže si zpestřujeme dny i touto zábavou.

Těšíme se na příští rok co nám všem přinese, snad jen dobré.

 

30. 11. Mesi ve středu oslavila čtyři měsíce. Roste jako z vody, až se pomalu začínám smiřovat s tím, že bude velikostně v agility do kategorie L. Snad s tím nebude mít problém stejně jako její maminka Dess. Mesi má zpracované první video z učení triků a tréninků. Najdete ho u nás na Youtube, přímý odkaz zde. Jde jí to docela dobře, učí se rychle. Ze začátku u toho strašně vyváděla a byla hodně splašená, ale už pochopila, že když bude dělat blbosti a štěkat, tak z toho nic nebude.

Dnes nám dělala doprovod na poslední letošní závody. Myslím, že si to tam skvěle užila. Pohrála si s o měsíc mladším štěňátkem Mudi, Cockie (čti Kuky) a pak ještě jedním štěndem, ale to už si nepamatuji, jak se jmenuje a bordeřím kamarádem Arcím. Vše najdete na fotkách od Barči Sajdokové zde nebo u nás zde

10. 11. Od minulé aktualizace uběhl měsíc a co se u nás stalo?

No celkem nic mimořádného. Mesi  už výškově dorostla Ennie a rychlostně a vytrvalostně pomalinku přidává. Holky spolu každé ráno trénují v lese.  Přece jen video zde. Jezdíme společně po závodech, intenzivkách a obyčejných trénincích. Pobyt v kenelce holkám nedělá žádný problém.

Mesi se začíná učit první triky, nose touch, packy na bedýnce, obíhání a jiné a jiné, časem se můžete těšit na video. Od příštího týdně budeme jezdit vlakem, takže to budou pro Mesi nové zážitky a socializace. Kontakt s cizími lidmi a psi je stále velmi opatrný, ale už se holka osměluje. Ono je to vlastně dobře, že se na každého nevrhá. Takže uvidíme co se za další měsíc naučíme.

Fotky od Barči Sajdokové ze závodů v Horce nad Moravou zde

10.10.  Mesi se myslím u nás skvěle zabydlela. Je to moc šikovná holčička. S Ennie se honí a okusují až mám někdy strach, aby si něco neudělaly. Když má být Mesi v klidu a někde čekat, zvládá to úplně v pohodě. Auto, v práci klec a kenelku přijala za své. Zatím jsem cíleně neučila nic, kromě jména, které umí perfektně a zatím vždy přiběhne smiley, čůrání venku, zastavení u dveří a před silnicí, ale to jsou takové ty běžné provozní věci, klec, obojek, postroj to vše tak nějak umí Mesi sama, tak mám ušetřenou práci. Pomalu se mi daří odbourat skákání mi po nohách a tak si vynutit pozornost, nebo hru. Přetahování a míček ji taky baví, nejvíc ale honění.

Postupně se ale pustíme do učení pro život důležitých věcí a pak takových těch blbostí na zabavení a na lepší koordinaci a tak vůbec.

20. 9.   Jsme doma, od dnešního dne je novým členem naší smečky Mesi. smiley heart

Ennie má 5. narozeniny.

7. 9. 2013

Přejeme všechno nejlepší i všem sourozencům.

25. 8. Tentokrát se stala veliká událost. 27. 7. se narodila BestMudi Dess a Igazzimu "Gazzimu" štěňátka. Jestli vše dopadne jak má, tak od 21. 9. bude posilou naší smečky plavá fenečka jménem Mesi, plemene Mudi.

15. 7. Tak se přehoupla půlka roku a co napsat. Celkem nic mimořádného se nestalo, zúčastnily jsme se s Ennie nějakých agility závodů, podařilo se nám splnit potřebné zkoušky a přestoupit do kategorie MA3. Troufám si tvrdit, že nám to docela jde, neboli se nám běhá čím dál líp, myšleno souhra mezi námi. Ennie nebude nikdy rychlá, na to je moc opatrná a nevrhá se do ničeho bezhlavě. Nám to ale stačí, občas se nám i zadaří a nějaký ten úspěch si připíšeme.

Do konce roku se určitě ještě nějakých závodů zúčastníme a snad se podaří i jeden flyballový turnaj.

 

28. 4. Začátek letošního roku byl trochu netradiční, zima se rozhoupala se sněhem na poslední chvíli a tak ještě na Velikonoce 1. 4. bylo sněhu po kolena. Poctivě jsme trénovaly celou zimu v hale, ale už jsme se těšily ven a pořád nic.   V polovině března jsme se vrhly do závodění a hned jsme začaly v kategorii A2. Docela to jde, podrobnosti v sekci agility. :-)

Flyball jsme letos začaly trénovat už v zimě, naskytla se možnost běhat v hale, tak jsme to zkusily a šlo to. Takže v únoru už probíhaly tréninky a teď už jsme se konečně dostaly i ven. Turnaj zatím žádný asi nedáme, zatím nejsou nadšení páníčci a dotrénovaní psi. Snad se aspoň jednou letos dočkáme.

Jinak samozřejmě chodíme na vycházky, proběhlo už i první koupání, začaly jsme jezdit na kole, sem tam si hodíme disk a prostě si to užíváme jak to jde.

 

TOPlist