2026

30. - 31. 5. Čebín - Čebínský král 1/3 2026 - agility závody

Čebínský král 1/3 2026 - trojzkoušky nejen pro MČR

Sobota v Čebíně byla fajn. První šla na řadu Tarka. První, nejplynulejší běh nemáme natočený, jen odmítačka image na tunelu a dnes pojala Tarka kladiny poctivě skočené, žádné šulení, možná proto, že ve čtvrtek všechny krásně seběhla, tak už bylo tento týden splněno. image Druhý běh jsme se dohadovaly kdy se jde tunel a kdy ne, celkově zmatek a třetí běh poctivě skočená kladina, odmítačka na slalomu a pokusy o opuštění mého vedení, ale doběhly jsme. Dnes to bylo v jádru dobré, asi vařené kůže z Globusu jsou lepší než párek. imageimage S Quippy nám dnešní parkury nešly, nebyly můj šálek kávy a tak jsme zase 3x dipomovaní specialisti, ale přežily jsme ve zdraví a zítra to zkusíme znovu a lépe.

Bylo to ještě lepší než včera. Parkury Barči Škarnitzlové byly skvělé, moc pěkně se běžely, dneska mi sedly všechny. Ráno začínala Quippy, první běh byl divočina a opravovaly jsme snad skoro všechno, ale vyplatilo se. Druhý běh jsem uřídila, jen to áčko a kladina v procesu a třetí běh jsme přidaly ještě tyčku, ale opět doběh. Tarka měla jako včera jeden můj disk a dva doběhy s její klasikou, kladina a jednou ještě slalom. Mám z dneška ale radost. No a teď si dáme závodní pauzu a u Quippy se pokusím doladit ty rychlé a zběsilé zónovky.

video Quippy sobota zde

                     neděle zde

video Tarry sobota zde

                   neděle zde

24. 5. Prostějov - Květnový trojboj 3x A3, A2, A1 - agility závody

Neděli jsme strávily v Prostějově na Květnový trojboj 3x A3, A2, A1. Bylo to moc fajn, takové trochu retro vzpomínky. Svého času jsem tam jezdila hodně, když holky ještě pořádaly závody často. Pořád je to tam super, skvělé místo, spoustu prostoru pro venčení, říčka na ochlazení v horkých dnech a že se to v neděli sakra hodilo, zázemí s kantýnou taky super.

No naše výkony už tak super nebyly. Tarka byla sice lepší než v sobotu, ale je to taková moje duše citlivá  a běhat s ní mi prostě nejde. Není tam ta vzájemná důvěra. Pro ni je to asi prostě tlak běžet podle mně a tak se občas odpojí a já jak jí nevěřím, že mně bude následovat, neběžím naplno a jsou tam pak chyby a to zas Tarka řeší, tak je to takový začarovaný kruh. Nejde mi s ní o nic, jen si prostě užívat společnou zábavu. Ještě letos to snad vydrží, než převezme žezlo Bertík a pak už jí dám se závody pokoj. Je mi to líto, protože když běží jak má, běhá parádně. Vždycky když řeknu, že už běhat nebude, tak vyšvihne parádní víkend a já to nevydžím a dál to zkouším. No a Quippy s tou se seběháváme a lepší se to, ale tentokrát to bylo Happy . Kromě dolaďování Áčka bude muset podstoupit intenzivku na zeď a dálku, co Pája Doležalová. Celkově byl víkend moc fajn až na to horko. Pokračujeme tento víkend u nás na Čebínský král 1/3 2026 - trojzkoušky nejen pro MČR

video Quippy zde

video Tarry zde

23. 5. Sezemice - Jarní sezemické trojzkoušky - agility závody

Sezemické trojzkoušky - Do Sezemic jezdím když to jde, vždycky. Jednak je to rodné město Quippy a pak se tu setkávám s přáteli od mudíků. No a jak nám to běhalo? S Tarkou jsem dneska nebyla schopná naladit signál na stejnou frekvenci. Chvilku vždy běžela hezky, ale pak se to rozbilo. Tohle její běžím, neběžím, letecká houpačka, skočená kladiny, ignorace slalomu, to mi nějak nejde a tak třetí zkoušku už ani neběžela. Zato Quippy po půl dni v autě běhala parádně. První zkouška teda byla taková rozpačitá, skočená houpačka, nechtělo se jí na zeď do kopce a neumí počítat do 12, ale vnímala a kladina a áčko bylo pěkné. Druhá zkouška vycházela parádně, bohužel nám utekla zkouška o chybku na dálce, poslední překážce parkuru, po pohlídané houpačce. No a v poslední zkoušce už se Quippy urvala, spadla hned první tyčka, na všechny zóny se vykašlala a ještě vyrobila odmítačku na skočce, ale doběhly jsme. Bylo hrozné horko, což se nelíbilo ani mně, ani holkám, ale jinak to bylo moc fajn. Cvičák v Sezemicích má super zázemí i okolí a celý den s fajn lidma byl prostě super, tak zase příště se těšíme.

video Quippy zde

video Tarry zde

16. 5. Mladeč - Nové Zámky - Memoriál Martinky Smolkové - Olomoucký DOG RUN V. - agility závody

Včera jsme si moc užily závody v úžasném areálu Dvůr Nové Zámky. S Tarkou se nám nedařilo, ale hlavní brzda jsem byla já, v open Agility i zkoušce jsem se ztratila a v jumpingu už se mi na to vykašlala, nedivím se jí. Zato s Quippy to začíná vypadat líp. Open Agility disk na předposlední překážce a to jsem věřila že dá, zkouška trochu kostrbatě, ale čistě, open jumping byl na nás moc těsný, nějak jsme se tam nezvládly vejít mezi ty překážky.  Po dlóóóuhé době klasické závody, parádní místo, hezké parkury, skvělá organizace, prostě super den.

video jen Quippy zde

18. -19. 4. Čebín - Dvojzkoušky nejen o zkoušky I. + A0 - agility závody

Tento víkend jsme si užívaly na domácím písečku. Sobota byla slunečná, na mně až moc a v neděli déšť jen na jedničky, jinak to šlo. Tarka má za víkend 4x dis, ale v sobotu to bylo o blbostech, buď mých, nebo i Tarky, neděle první běh ještě signál byl i když už vypadával, druhý běh už byl bez spolupráce od druhé překážky, tak jsem to v půlce vzdala. cheeky Quippy má za víkend dva doběhy, jen je sběratel chyb a dva disky, které jsou čistě moje. Moc jsme si to užily včetně pomáhání, parádní závody jako vždy. Krásné ceny jsme nechaly šikovnějším. Tak na konci května v Čebíně už na trávě.

video Tarry zde

video Quippy zde

 

6. 4. Třebíč - Velikonoční beránek 2026 - agility závody

Na Velikonočnímu pondělí jsme jako už několikrát jsme vyrazily na Velikonočního beránka, který se ale pod tlakem současnosti stal z klasických závodů honbou za zkouškami. Zůstaly alespoň tři běhy já tam byla stejně celý den, takže to šlo. Bertík si dal procházku s Ariškou během dvojek, takže den jsme si užily myslím všichni.

Běhání Quippy 1. zkA kladina, áčko a odmítačka na slalomu přesto 2. místo

2.zkA až do slalomu dobré, pak se to rozbilo, disk

3.zkJ odmítnutí na slalomu, 5. místo

Běhání Tarka 1. zkA sice trošku výlety, ale držela se až do překážky po áčku, kde jsem pozdě dala informaci a pak už se odpojila, druhá oprava už nebývá reálná. Proč v to pondělní byl den ignorace slalomu nevím image

2. zkA až do slalomu paráda a pak se na to vysr..a laugh následně ale společný doběh i když druhý disk.

3. zkJ opět ignorance slalomu, ale krom výletů vlastně fajn běh a doběh s jedním odmítnutím.

video Tarry zde

video Quippy zde

4. 4. Hrádek u Pardubic - 6F Velikonoční zkoušky - agility závody

Dnešní výlet do Hrádku měl několik důvodů. Dlouho jsem rozmýšlela jestli tam jet, jen dva běhy prostě tak daleko nejezdím. Jenže pak psala kamarádka od mudíků, jestli se tam potkáme. No a pak ještě je to kousek od rodiště Quippy, tak jsme jely. Napřed mi holky udělaly radost na parkuru. Zapeklitosti od Jiřinky jsme docela zvládly. Quippy se utrhla jen na zónovkách, na kterých pracujeme a sem tam se nevešla do skokovek, ale oba parkury jsme doběhly s raketkou. No a Tarka se dneska snažila, já se neztratila a taky jsme oba běhy doběhly. Den strávený s kamarády, návštěva Quippy chovatelky, vyblbly se i mládežníci Ari a Bertík, prostě super den.

video Tarry zde

video Quippy zde

3. 4. Lednice/Nejdek - Nejdecký trojskok - agility závody

Na Nejdecký trojskok se nakonec dostala aspoň Tarka. No, parkury nebyly můj šálek kávy a podle tohoto to vypadalo. Tarka spolupravovala, ale nenaběhla ani jednou napoprvé do slalomu, kladinu vždy skočila, takže nic extra, ale na tu bídu, já jsem byla spokojená. Navíc potom jsme se potkaly s PRTí rodinou. Počasí bylo fajn, běhání na trávě paráda a vůbec závody v Nejdku mám ráda. Jak je mým dobrým zvykem zůstala jsem až do konce jedniček. No tak zase v létě asi v Nejdku na viděnou.

Video zde

22. 3. Valeč - Complex dog - Zkoušky - agility závody

Po čtyřech měsících na závodech. Tarry měla i zimní pauzu a dnešní cíl byl běhat spolu, což se povedlo na 300%. Zkoušku jsme sice neulovily, ale já jsem spokojená. No a moje "Rychle a zběsile" Quippy se snažila pipinka, ale zase to bylo nad naše síly. Ona teda trénovala celou zimu poctivě a já mám pocit, že se to lepší, ale ještě není ten správný čas.

video Tarky zde

video Quippy zde

7. 3. Čebín - intenzivka s Janou Zvonkovou - agility intenzivka

Včera jsme si užily parádní den na intenzivce s Jančou, Jednodenní trénink agility (nejen) pro A1. Běhaly se tři reálné A1 zkoušky od různých rozhodčích, všechny ráda běhám a parkury nám sedly. Moje "Rychle a zběsile" Quippy už se mi řídí líp a snad je to na dobré cestě. Přád ladíme zónovky, které se s přidanou rychlostí rozbily, ale i to časem zvládneme. Přidávám jeden pokus o zaběhnutí zkoušky od Hanky Hanušové. Díky Jana Zvonková za tyto netradiční intenzivky.

video zde

  

30. 1. Valeč - Intenzivka s Nikol Banotovou - Valeč u Třebíče

Na tuhle intenzivku jsem se dlouho a moc těšila. Jednak to byla intenzivka po dlouhém půl roce, pak taky po 10. měsících s Nikčou se kterou se mi vždycky trenuje skvěle. No a Quippy se mi odvděčila skvělým běháním. Daly jsme během 4. kol postupně 30 překážek a tentokrát byla většina chyb na parkuru moje. Quippy nic nevymýšlela, dělala přesně co jsem jí ukazovala, byla skvělá a moc jsme si to užily. Snad už se pomalu dostáváme ze začarovaného kruhu a začínáme si navzájem věřit. Tak snad už bude jen lépe a lépe. Cesta na Vysočinu byla na pohodu, čisté silnice, až na cestě zpět před Tišnovem jsem vjela do hustého sněžení, ale i tak pohoda a jsme v pořádku doma.